Rozrywka i wypoczynek » Sport

Prezes IRSIE w jury Rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie

Prezes IRSIE w jury Rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie
Zobacz więcej zdjęć »
Wielkimi krokami zbliża się coroczna edycja Rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie według „Forbesa” i Pentagon Research. Już 22 listopada dowiemy się kto najbardziej przyczynia się do rozwoju polskiego sportu.

 

Wyboru dokonują branżowi eksperci, oceniając sportowców, trenerów i właścicieli klubów sportowych. Obok wielu wybitnych autorytetów w kapitule jury konkursu, po raz kolejny, zasiada prezes Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji dr Kazimierz Waluch. Człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach i otwartym umyśle. Sportowiec, doktor nauk politycznych, międzynarodowy wykładowca, autor książek i publikacji, ekspert rynku europejskiego. Organizator licznych międzynarodowych konferencji  na temat sportu. Orędownik wartościowych idei traktujący sport i kulturę jako filozofię życia, która łączy sprawność ciała z potencjałem umysłu. Człowiek z pasją. I to nie jedną. 


  W roli sportowca odnosił sukcesy przez 25 lat, trenując judo, które do dziś jest jego stylem życia. Organizował turnieje międzynarodowe, a w 2006 r został odznaczony Honorową Odznaką Polskiego Związku Judo w stopniu srebrnym. Dąży do promowania rozwoju  poprzez aktywność fizyczną jako sposobu życia opartego na emocjach, wartościach i poszanowaniu zasad etycznych tj. równość, szacunek i akceptacja.

  Głęboko zaangażowany w sprawy europejskie. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Komunikacji Republiki Francuskiej, rządu włoskiego i programu TEMPUS. Redaktor naukowy publikacji i serii wydawniczych. Adiunkt na Wydziale Zarządzania w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku (SWPW). Dyrektor Instytutu Turystyki w Warszawie i członek Towarzystwa Naukowego Płockiego. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadził wykłady w polskich i zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych.

 
  Brał udział w realizacji blisko 100 projektów, w roli koordynatora, wykonawcy i partnera. Projekty finansowane były ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny, fundusze na rozwój rolnictwa oraz programy UE m.in. INTERREG, PRINCE). Realizował indywidualne projekty ze źródeł krajowych państw członkowskich (fundusze Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Francuskiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Włoskiej oraz MSZ RP), a także Unii Europejskiej (np. Tempus, Phare).


Prężnie działa na arenie międzynarodowej m.in. jako:


Członek Editorial Board pisma „Journal of Tourism Futures” wydawanego przez The Europea Tourism Futures Institute (ETFI) z Holandii, 
pisma “Journal of Travel, Tourism and Recreation”, a także Journal of Public Administration, Management and Economic Development (IJPAMED), którego wydawcą jest Academy of Management and Economics, Zlín, Czech Republic.

Przedstawiciel Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w międzynarodowej organizacji International Sport and Culture Association (ISCA)

Przedstawiciel Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w międzynarodowej organizacji European Traditional Sports and Games Association (ETSGA) 

Przedstawiciel Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w sieci ECTN – European Cultural Tourism Network

Przedstawiciel Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w sieci ATLAS – Association For Tourism and Leisure Education and Research


  Jako prezes Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji inspiruje, motywuje, uczy i rozwija. Zaraża pozytywną energią i miłością do sportu. Propaguje nowatorskie rozwiązania w różnych dziedzinach życia społecznego i propagowanie wykorzystania nowoczesnych metod i form kształcenia kadr sportowych. Profesjonalista, poprzez szereg swoich działań dąży do podniesienia wiedzy i umiejętności społeczeństwa w zakresie kultury fizycznej i edukacji sportowej.
Kreator nowych kierunków rozwoju dziedzin sportowych.


Twórca nowatorskiego projektu TRADITIONAL SPORT mającego na celu podnoszenia świadomości istnienia i wagi sportów tradycyjnych, wyjątkowego połączenia kultury i aktywności fizycznej człowieka.


Więcej o projekcie na stronie i na 
www.sportinstytut.pl

 

Autor: Patrycja Jaksim. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »