Społeczeństwo » Społeczeństwo

Problem ze spłatą pożyczek z Bożego Narodzenia

Problem ze spłatą pożyczek z Bożego Narodzenia
Zobacz więcej zdjęć »
Do firm zajmujących się windykacją niespłaconych należności trafia coraz więcej spraw. Mamy przede wszystkim problem ze spłatą pożyczek zaciągniętych na święta Bożego Narodzenia.


Pierwszy kwartał w roku jest dla firm windykacyjnych okresem największego ruchu w interesie. Wówczas trafia do nich największa liczba spraw. To właśnie w pierwszym kwartale trafiają do nich zlecenia na pożyczkobiorców, którzy zaciągnęli zobowiązania w okresie przedświątecznym. Jest to stała, coroczna tendencja. W Polsce coraz większy odsetek ludności reperuje swój budżet domowy w okolicach grudnia. Kredyt zaciągnąć jest łatwo, jednak niekiedy o wiele trudniej jest go spłacić. Wiele z gospodarstw domowych nie wychodzi na tym dobrze. Świadczą o tym analizy prowadzone przez firmy windykacyjne, takie jak Casus Finanse, która ostatnio udostępniła swoje badania.
 
Warszawa przoduje 
 
Jeśli chodzi o lokalizację pożyczkobiorców, nie będzie zaskoczeniem, że najwięcej kredytów zaciągnięto w Warszawie. Jest to miasto o największe populacji w kraju. Również tam największy odsetek zaciągniętych zobowiązań nie został uregulowany. Stolica więc króluje nie tylko ilościowo, lecz również procentowo. Jeżeli przyjrzymy się statystykom ilościowym firm, które oferują zaciąganie pożyczek i kredytów, to również na tym polu Warszawa zajmie pierwsze miejsce na podium. Warszawiacy mogą więc pożyczki zaciągać szybko i łatwo, nie tylko w bankach, lecz również innych instytucjach finansowych. Nie brakuje takowych w stolicy.
 
Głównie osoby 50+ 
 
Do windykacji trafiają najczęściej pożyczki po 2-3 miesiącach od chwili zaprzestania spłacania. Banki i parabanki przekazują zlecenie odzyskania wierzytelności do firm zajmujących się windykacją. Zaciągnięte w grudniu długi zostają przekazywane do specjalistów na przełomie lutego i marca. Okazuje się, że problemy ze spłatą zadłużenia nie idą w parze z doświadczeniem życiowym. Niestety, najbardziej niefrasobliwe okazują się osoby starsze. Młodzi radzą sobie lepiej, i podchodzą bardziej świadomie do zaciągania zobowiązań - mają również mniejsze problemy z czytaniem omów. Osoby w wieku 50 lub więcej lat najczęściej trafiają do firm windykacyjnych. To właśnie największa grupa osób, które mają problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań.
 
Zobacz również: http://lose.wroclaw.pl/bank-tez-chce-osiagnac-profit/ 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

http://onebank.pl/
http://onebank.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »