Technologie » Komputery

Produkcja spada. Producenci narzekają na awarie i nieterminową realizację dostaw

Od marca br. dynamika wzrostu produkcji przemysłowej jest coraz mniejsza. To nie jedyny problem z jakimi borykają się przedsiębiorstwa produkcyjne. Z badan przeprowadzonych przez firmę BPSC wynika, że aż 76% z nich zmuszonych jest zmieniać plan produkcji z powodu awarii maszyn.

Co więcej, przedsiębiorstwa na ogół nie są przygotowane do szybkiej modyfikacji planów, co wpływa na przestoje, opóźnienia i wyższe koszty produkcji.

Po rekordowym marcu, w którym produkcja przemysłowa wzrosła o 8,8%, w kolejnych miesiącach dało się odczuć wyraźne spowolnienie. W październiku wzrost produkcji wyniósł jedynie 2,4%. Te wahania to duży problem dla firm produkcyjnych, bo większość z nich nie jest przygotowana na błyskawiczną zmianę harmonogramu produkcji.

Z wyników badań, które przeprowadziliśmy wyłania się obraz przedsiębiorstwa, w którym planowanie produkcji sprowadza się do szybkiego reagowania na pojawiający się nagle brak zasobów. Wygląda na to, że firmy w niewielkim stopniu przewidują ich brak. Głównym wyzwaniem biznesowym staje się usprawnienie procesu planowania oraz zarządzanie awariami – tłumaczy Adam Stańczyk, analityk w BPSC, firmie dostarczającej systemy informatyczne wspierające m.in. zarządzanie produkcją.
Zmieniają plany głównie z powodu awarii


Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wiadomosci/produkcja_spada_producenci_narzekaja_na_awarie_i_nieterminowa_realizacje_dostaw.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »