Technologie » Internet

Produkty Kaspersky Lab pokonują rywali w niezależnym teście

Produkty Kaspersky Lab pokonują rywali w niezależnym teście
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Internet Security 2014, Kaspersky Endpoint Security for Business oraz Kaspersky Small Office Security uzyskały najlepsze wyniki w swoich kategoriach w najnowszej rundzie niezależnego testu kwartalnego Dennis Technology Labs (październik-grudzień 2013).

Kaspersky Internet Security 2014 zdobył 1030 punktów na 1048 możliwych – co stanowi najlepszy wynik spośród wszystkich dziewięciu konkurujących rozwiązań w kategorii produktów domowych. Rozwiązanie Kaspersky Lab skutecznie ochroniło wykorzystywany w teście system przed 99 ze 100 szkodliwych próbek i zdobyło maksymalną liczbę punktów (740) w scenariuszu „Legitimate Software Ratings”, za pomocą którego mierzony jest współczynnik fałszywych alarmów ochrony. W tym samym teście produkty konkurencyjne zdobyły średnio zaledwie 662 punkty.  

 

Z kolei Kaspersky Small Office Security i Kaspersky Endpoint Security for Business zostały zwycięzcami w teście rozwiązań bezpieczeństwa dla małych firm oraz dla korporacji. W obu przypadkach produkty firmy Kaspersky Lab wykryły 99 zagrożeń na 100, nie generując przy tym żadnego fałszywego alarmu. Rozwiązania te zdobyły 1029 punktów na 1048 możliwych i były jedynymi produktami, które uzyskały tak wysoki wynik.  

 

Rewelacyjne wyniki produktów firmy Kaspersky Lab we wszystkich trzech kategoriach zapewniły im najwyższą ocenę - AAA - przyznawaną przez Dennis Technology Labs.

 

„Tego rodzaju test, przeprowadzany w dłuższym okresie i wykorzystujący najnowsze próbki szkodliwego oprogramowania, daje najbardziej obiektywne spojrzenie na możliwości ochrony każdego produktu. Po raz kolejny czołowe w branży technologie Kaspersky Lab pokazały, że potrafią skutecznie zwalczać cyberzagrożenia – zarówno w domach, jak i w firmach – i udowodniły swoją wszechstronność, o której świadczy możliwość działania w różnych środowiskach” – powiedział Oleg Iszanow, dyrektor ds. badań dotyczących zwalczania szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab.

 

Testy zostały przeprowadzone na systemie z 64-bitową wersją systemu Windows 7 SP1. Rozwiązania bezpieczeństwa przeznaczone dla użytkowników domowych zostały przetestowane z wykorzystaniem wersji Home Premium, natomiast rozwiązania korporacyjne i przeznaczone dla małych firm – przy użyciu wersji Professional.

 

Pełny raport z testu przeprowadzonego przez Dennis Technology Labs znajduje się na stronie http://dennistechnologylabs.com/reports/s/a-m/2013.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »