Firma » Praca

Profesjonalna rekrutacja? Zleć ją zewnętrznej agencji

Profesjonalna rekrutacja? Zleć ją zewnętrznej agencji
Zobacz więcej zdjęć »
Rekrutacja pracowników jest procesem wieloetapowym, którego sprawne przeprowadzenie może nastręczyć współczesnym przedsiębiorstwom wielu kłopotów. Rekrutacyjne dylematy mogą rozwiać profesjonalne agencje, które pomagają firmom szukać odpowiednich kandydatów do pracy.

Dlaczego warto skorzystać z ich usług?


W czym pomagają agencje zatrudnienia?

Rozwój nowoczesnych technologii, dynamiczny rozkwit nowych sektorów rynku – to wszystko sprawia, że pracodawcy coraz częściej poszukują dobrze wykwalifikowanych kandydatów do pracy, którzy nierzadko posiadają specjalistyczne umiejętności. Duże zapotrzebowanie kadrowe mają także korporacje i przedsiębiorstwa zatrudniające osoby do pracy tymczasowej. Fachowe doradztwo i pomoc w tym zakresie oferują nowoczesne agencje zatrudnienia, które zajmują się całym procesem rekrutacji, a także pomagają uporać się z dokumentacji karowo-płacową. Jak podkreślają eksperci z portalu www.aterima.pl, agencje zajmujące się pomocą przy rekrutacji bardzo często poszukują również kandydatów do pracy za granicą (np. do krajów Unii Europejskiej).

Poszukiwanie idealnego kandydata

Firmy pomagające przy rekrutacji świadczą kompleksowe usługi – mogą zająć się przeprowadzeniem całego procesu – od początku do końca. Obejmuje to zarówno omówienie cech idealnego kandydata i stworzenie profilu osoby, która najlepiej sprawdzi się na danym stanowisku, przez zamieszczenie ogłoszeń na portalach rekrutacyjnych, aż po wstępną selekcję aplikacji kandydatów i przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych. Proces ten jest jak widać wieloetapowy, a każdy element – niezwykle istotny. Nawet pozornie prosta czynność, jaką jest stworzenie ogłoszenia o pracę, może nastręczyć wielu trudności. Użycie precyzyjnych sformułowań opisujących wymagania lub warunki pracy, a także przejrzystość oferty może przyciągnąć potencjalnych kandydatów. Z kolei chaotyczne ogłoszenie odstrasza osoby szukające pracy. Ważna jest także wstępna weryfikacja aplikacji kandydatów – żeby była przeprowadzona w sposób maksymalne efektywny, agencje zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Nie można także zapominać o końcowym etapie rekrutacji, który zaczyna seria rozmów kwalifikacyjnych. Umiejętnie zadawane pytania, wykorzystywanie metod znanych z psychologii, przeprowadzanie testów – to wszystko pozwoli wyłonić najlepszego kandydata do pracy.

Pomoc kadrowo-płacowa

Agencje zatrudnienia nie zajmują się oczywiście jedynie poszukiwaniem specjalistów, ale także oferują usługi związane z tzw. zatrudnieniem zewnętrznym. To niesamowite ułatwienie dla firm, które potrzebują pracowników, ale nie mają czasu czy możliwości, żeby samodzielnie zająć się rekrutacją oraz sprawami kadrowo-płacowymi. Profesjonalne agencje zatrudnienia zajmują się tym kompleksowo i działają w oparciu o przepisy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Dzięki ich usługom nie trzeba martwić się o umowy, badania, dokumenty pracowników – agencje dbają o wszystkie formalności.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »