Gospodarka » Bezpieczeństwo

Program Cyfrowa gmina – nawet do 2 mln zł dofinansowania

Program Cyfrowa gmina – nawet do 2 mln zł dofinansowania
Zobacz więcej zdjęć »
18 października 2021r. poznamy listę gmin, które mogą wziąć udział w pierwszej rundzie. Od tego dnia można też będzie składać wnioski. Gminy mają na to 30 dni. Alokacja na Granty to ponad 708 mln zł. Minimalna wysokość grantu dla jednej gminy to 100 tys. zł, a maksymalna sięga 2 mln zł.

Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie teleinformatycznej realizacji usług publicznych czyli zwiększenie cyfryzacji instytucji oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa to cele konkursu grantowego „Cyfrowa gmina”. W dniu 18 października 2021r. poznamy listę gmin, które mogą wziąć udział w pierwszej rundzie. Od tego dnia można też będzie składać wnioski. Gminy mają na to 30 dni. Alokacja na Granty wynosi 708 133 729 zł. Minimalna wysokość grantu dla jednej gminy to 100 000 zł, natomiast maksymalna sięga 2 000 000 zł.

Nabór Wniosków o przyznanie Grantów realizowany będzie w 4 rundach. Wniosek o przyznanie Grantu należy wypełnić za pomocą Generatora Wniosków Grantowych, zamieszczonego na stronie internetowej: https://gov.pl/cppc/cyfrowa-gmina .

Pandemia Covid-19 obnażyła wiele niedoborów gmin w zakresie teleinformatyki. Choć znaczna część z nich sprawnie przeniosła swoje działanie do sieci to niestety często borykały się z brakami sprzętowymi i niewystarczającymi kompetencjami urzędników.

Dofinansowanie zostało zaplanowane w formie grantów w ramach takich obszarów jak cyfryzacja urzędów i jednostek podległych oraz nadzorowanych, zakup sprzętu dla szkół i placówek specjalnych, edukację cyfrową oraz cyberbezpieczeństwo.  Urzędnicy muszą się dobrze przygotować zwłaszcza, że czasu jest mało, a możliwości i ofert bardzo wiele. Potrzebne są szkolenia i sprzęt, który pozwoli na bezproblemową pracę nawet w zmieniających się warunkach, a takich doświadczaliśmy na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Wideokonferencje stały się codziennością. Potrzebne stały się kamery i mikrofony. Wielu odkryło, że pisanie po ekranie przy użyciu myszki to nie lada wyzwanie. Ujawniły się też braki w umiejętnościach.

W tych okolicznościach producenci urządzeń stanęli na wysokości zadania. Pojawiły się narzędzia do pracy zdalnej i hybrydowej, a także systemy wspierające zarządzanie i podnoszące bezpieczeństwo. Zrozumieliśmy nasze deficyty. Mając taką wiedzę trzeba sięgać po rozwiązania uniwersalne, które mają szansę sprawdzić się w każdych okolicznościach. Nie można jednak zapominać o charakterze pracy, o szczególnych potrzebach i zakresie obowiązków, które powinny warunkować dobór sprzętu i rozwiązań. Tutaj kryteria powinny obejmować realizowane funkcje i parametry. Przykładowo dla urzędnika pracującego z dokumentami sprawdzi się urządzenie obsługiwane dotykiem z możliwością pisania aktywnym piórem, a nie tylko myszką komputerową. Jego praca będzie wówczas bardziej komfortowa i efektywna.

Nowością na naszym rynku jest Newline FLEX. 27-calowy monitor dotykowy 4K UHD wyposażony w kamerę, zestaw mikrofonów i głośniki. Wielkim jego atutem jest uniwersalność.

Może służyć klasycznie jako monitor nabiurkowy. W razie potrzeby jednak staje się wygodnym narzędziem do pracy z dokumentami, na których komentarze i uwagi można nanosić używając dołączonego w zestawie pióra. Urządzenie można pochylić w zakresie od 10° do 45°. Można powiększać, przesuwać, pisać i wymazywać – wygodnie opierając dłoń na monitorze dzięki funkcji Palm Rejection. Komfortu dotykowej obsługi można doświadczyć zamykając okna, przesuwając obiekty czy dotykając buttonów. Duża przestrzeń robocza pozwala korzystać z wielu otwartych okien w tym samym czasie.

Staliśmy się bardziej wymagający. Uniwersalne narzędzia to takie, które pomogą nam odnaleźć się i wykonywać swoje zadania w zmieniających się okolicznościach. Narzędzia oferujące pełen zestaw funkcji. Niezawodne. Łatwe w obsłudze. - informuje Piotr Morko specjalista ds. marketingu na terenie Europy Wschodniej, Newline Interactive. „To właśnie zasady działania Newline FLEX. Uniwersalność nie zamyka się tutaj tylko w możliwości wygodnego pisania i dotykowej obsługi czy realizowania cyfrowych spotkań. To narzędzie dla wszystkich. Proste w obsłudze i wygodne dla osoby pracującej z dokumentami, do wideokonferencji, do pracy zdalnej czy do nauki.

Newline FLEX wystarczy podłączyć do laptopa jednym kablem USB-C zyskując w ten sposób nie tylko obraz i dźwięk, ale także ładowanie (60W). Wygoda korzystania z wideokonferencji nie kończy się na wysokiej jakości akcesoriach – czyli szerokokątnej kamerze 4K, mikrofonach z redukcją szumu i echa i zestawie głośników.  Na obudowie znajdują się fizyczne przyciski służące do wyłączania kamery i wyciszania mikrofonów – co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Dodatkowo Flex posiada port na opcjonalny moduł SDM. Niewielkie urządzenie umieszczone w obudowie Newline Flex (plug&play) zmienia monitor w kompletny komputer PC i terminal wideo z funkcją dotyku.

„Warto inwestować w dobre urządzenia, takie które podnoszą komfort pracy, bo w ślad za tym podnosi się również efektywność.”– podsumowuje Piotr Morko. 

Więcej o Newline - https://newline.solutions/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »