Gospodarka » Żywność

Program „Doceń polskie”: wysoka jakość wyrobów mlecznych

Program „Doceń polskie”: wysoka jakość wyrobów mlecznych
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas V audytu Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” wyróżniono szeroki asortyment artykułów spożywczych. Wśród produktów wyróżnionych przez Lożę Ekspertów znalazło się czternaście wyrobów mlecznych, aż trzynaście spośród nich zdobyło tytuł TOP PRODUKT.

O przyznaniu certyfikatu „Doceń polskie” decydują oceny pięcioosobowej Loży Ekspertów, której przewodniczącym jest Mirek Drewniak.
Wystawiając noty, Loża bierze pod uwagę kilka aspektów, m.in. smak i wygląd produktu oraz stosunek jakości wyrobu do jego ceny. Artykuły spożywcze, którym eksperci przyznają maksymalną liczbę punktów, oprócz certyfikatu „Doceń polskie”, otrzymują miano TOP PRODUKTU.

W trakcie V certyfikacji, która odbyła się w maju tego roku, godło programu zdobyli m.in. producenci wyrobów mięsnych, firmy zajmujące się przetwórstwem owoców i warzyw oraz przedsiębiorstwa z branży piekarniczo-cukiernicznej.  
Wśród wyróżnionych firm znalazło się aż siedem zakładów z branży mleczarskiej: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w MońkachSERTOPOSM Rokitnianka, Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy, OSM SkierniewiceZM STARCO, MLEKTAR S.A.
Certyfikat „Doceń polskie” zdobyło czternaście wyrobów mlecznych, a trzynaście spośród nich otrzymało dodatkowo tytuł TOP PRODUKT.  
Pełna lista nagrodzonych wyrobów, w tym produktów mlecznych, jest dostępne na blogu programu; http://blog.docenpolskie.pl/produkty-z-docen-polskie/ .

Niedawny audyt udowodnił, że firmy z branży mleczarskiej coraz chętniej biorą udział w programie i co ważne – zdobywają więcej certyfikatów.  W tym przypadku ilość przekłada się na jakość.  Przypomnijmy; w trakcie V certyfikacji wyróżniono wyroby siedmiu firm z branży mleczarskiej.
Dla porównania; podczas dotychczasowych czterech certyfikacji znak „Doceń polskie” przyznano wyrobom siedmiu zakładów z branży oraz produktom mlecznym marki własnej sieci Intermarche. Majowy audyt był więc dla przetwórców mleka rekordowy.

Kolejna, VI certyfikacja odbędzie się 5 września. Przekonamy się wówczas czy kolejne wyroby mleczne zdobędą godło programu „Doceń polskie”.


* * *
Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”
Program „Doceń polskie” ma na celu promocję wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się eksperci, reprezentujący m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Fundację Klubu Szefów Kuchni oraz Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »