Technologie » Telekomunikacja

Programiści nową społecznością FreecoNet

Programiści nową społecznością FreecoNet
Zobacz więcej zdjęć »
Platforma VoIP – FreecoNet - zaprasza osoby zajmujące się programowaniem do tworzącej się właśnie społeczności programistów. Dzięki niej, programiści mogą zarabiać przy wdrażaniu usług dodanych FreecoNet.

FreecoNet uruchomił niedawno zestaw usług dodanych wykorzystujących syntezę mowy, a jedną z tych usług jest „Aplikacja".

Umożliwia ona integrację platformy FreecoNet z dowolną aplikacją zewnętrzną za pośrednictwem technologii WebService. Pozwala to firmom na udostępnianie wybranych danych klientom lub kontrahentom w sposób automatyczny, za pośrednictwem telefonu (można w ten sposób przez telefon np. sprawdzać w sklepie internetowym status realizacji zamówienia). Wdrożenie „Aplikacji" wymaga jednak pracy programisty, którego małe firmy najczęściej nie zatrudniają. Dlatego FreecoNet zachęca programistów, studentów informatyki oraz małe firmy informatyczne do wsparcia firm zainteresowanych wdrożeniem „Aplikacji", w zamian  za odpowiednie wynagrodzenie.

Każdy programista przystępujący do społeczności powinien spełniać kilka warunków:

 • poznać zasadę działania FreecoNet i nauczyć  się konfigurować usługi na platformie FreecoNet,
 • znać technologię umożliwiającą tworzenie rozwiązań typu WebService,

FreecoNet będzie wspierał programistów wiedzą techniczną, dokumentacją, supportem i promocją. Więcej o społeczności programistów i usłudze „Aplikacja" można też przeczytać na witrynie FreecoNet: http://fcn.pl .

Najaktywniejsi programiści mogą dodatkowo liczyć na współpracę z FreecoNet przy wdrażaniu kolejnych usług dodanych w firmach.

Społeczność programistów to kolejna inicjatywa zespołu FreecoNet. Wcześniej powstały już społeczności hakerów (wyszukiwali oni luk w systemie FreecoNet) oraz instalatorów (konfigurują urządzenia VoIP zainteresowanym użytkownikom). FreecoNet jest też autorem innych, społecznościowych narzędzi - od początku działania platformy funkcjonuje forum internetowe jako miejsce wymiany poglądów na temat FreecoNet i technologii VoIP. Rozwijana jest VoIPedia - pierwsza polska encyklopedia o technologii VoIP. FreecoNet pisze również własnego bloga, w którym przeczytać można m.in. o innowacjach płynących ze świata VoIP.

FreecoNet to platforma VoIP, która umożliwia darmowe rozmowy pomiędzy zarejestrowanymi na niej numerami telefonów. Nie ma znaczenia, od jakiego operatora pochodzą te numery i w jakich krajach mieszkają ich użytkownicy. Na numery niezarejestrowane we FreecoNet można dzwonić przez dowolnego operatora VoIP lub przez TelArenę - usługę w ramach FreecoNet. Za każdym razem, kiedy użytkownik FreecoNet dzwoni na numer niezarejestrowany na platformie, operatorzy na TelArenie (Crowley, Deutsche Telekom, EuroTelekom, GTS Energis i Netia) walczą o możliwość zrealizowania jego połączenia i zawsze wygrywa najlepszy.

Fakty o FreecoNet:

Co jest potrzebne:

 • dowolna bramka VoIP, telefon IP, softphone, aparat komórkowy - Nokia serii E, lub inny, z oprogramowaniem Symbian i obsługą sieci bezprzewodowej WLAN,
 • dostęp do Internetu.

Korzyści:

 • darmowe rozmowy wewnątrz FreecoNet (można zarejestrować numer od dowolnego operatora),
 • najniższe stawki na połączenia poza platformą,
 • zachowanie starego numeru i telefonu, a także możliwość otrzymania nowego darmowego numeru telefonu z większości stref numeracyjnych w Polsce.
 • najbardziej innowacyjne na rynku usługi dodane

Opłaty za korzystanie z FreecoNet:

 • pierwsze 3 miesiące - za darmo;
 • potem - 1,95 zł brutto na miesiąc.

Stawki połączeń realizowanych przez TelArenę na numery niezarejestrowane we FreecoNet (naliczane sekundowo):

 • Polska: 3-9 groszy brutto (numery stacjonarne),
 • świat: od 5 groszy brutto,
 • komórki: od 33 groszy brutto.

Nagrody:

 • „Pomorski Lider Innowacji 2006", „Nadzieja Roku 2007", „Innowacja Roku 2007", „Pomorski Lider Innowacji 2007".

Twórca:

Datera SA (http://www.datera.pl), ekspert w dziedzinie doradztwa telekomunikacyjnego w dużych organizacjach (firmy, instytucje, etc.) i innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla MSP.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sp

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 23 dni:
Szkolenie Google Ads - rozpocznij przygodę z reklamą w wyszukiwarce
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »