Rozrywka i wypoczynek » Sport

Projekt Bike Encounters- promocja amatorskich sportów rowerowych.

Projekt Bike Encounters- promocja amatorskich sportów rowerowych.
Zobacz więcej zdjęć »
Od wczoraj w Rzymie trwa pierwsze spotkanie w ramach projektu Bike Encounters, którego partnerem jest Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji. Tematem projektu jest zachęcenie do włączenia społecznego i równych szans w sporcie dla wszystkich.

Jazda na rowerze jest nadal niedostatecznie wykorzystywana w wielu miastach, a jej skuteczność w zakresie włączenia społecznego i dobrobytu jest zbyt często niedoceniana. Istnieją również znaczne różnice między kulturą rowerową w państwach członkowskich.
Projekt Bike Encounters został stworzony, aby odpowiedzieć na te potrzeby i został podzielony na 3 różne cele i wyniki:
• Promuje amatorską praktykę sportów rowerowych, poprzez badania dotyczące stanu amatorskiego sportu kolarskiego
• Promocja amatorskiego sportu rowerowego jako sposobu na integrację społeczną i turystykę społeczną, zbieranie i dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie amatorskiej turystyki rowerowej jako integracji społecznej i turystyki społecznej w krajach partnerskich.
• Promowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego, tworzenie ścieżek rowerowych w krajach partnerskich w celu promowania wartości typowego krajobrazu, dziedzictwa historycznego i kulturowego każdego kraju oraz tworzenia alternatywnych i zrównoważonych tras turystycznych.
Zostanie utworzony otwarty Portal BikE, którego głównym celem jest rozpowszechnianie materiałów i udostępnienie ich każdemu jako otwarte zasoby edukacyjne.
Dzieląc się doświadczeniami, know-how i dobrymi praktykami pomiędzy partnerami projektu na temat włączenia społecznego, turystyki socjalnej, współpracy i znaczenia dla uprawiania aktywności fizycznej, możliwe będzie promowanie nowego modelu amatorskiej działalności rowerowej, zgodnie z polityką UE.
Liderem projektu jest Federazione Italiana Tempo Libero (IT)
Partnerzy: Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji (PL), Fundacion Red Deporte Y Cooperation (E)
Czas trwania: 1.01.2019 - 31.12.2020 (24 months)

 

Kontakt:

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie.

Dział Public Relations

Patrycja Jaksim

patrycja.jaksimm@sportinstytut.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »