Firma » Praca

Projekt "Galeria Kształcenia"

Projekt "Galeria Kształcenia"
Zobacz więcej zdjęć »
Projekt „Galeria Kształcenia” to nietypowe przedsięwzięcie upowszechniające kształcenie ustawiczne wśród dorosłych mieszkańców województwa śląskiego. Do tej pory z ideą kampanii zetknęło się już 250 tyś. mieszkańców aglomeracji. Projekt potrwa do końca lipca 2010 r.

Projekt „Galeria Kształcenia" uruchomiony został w styczniu bieżącego roku. Na terenie największych centrów handlowych w aglomeracji śląskiej prezentowana jest nietypowa galeria dziesięciu komiksów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Oprócz tego odbywają się się również tzw. „lekcje pokazowe", podczas których doświadczeni instruktorzy zawodów prezentują i zgłębiają tajniki najbardziej deficytowych profesji naszego regionu.

Prezentowane komiksy w nietypowy sposób przedstawiają historie dorosłych ludzi, którzy zdecydowali się podwyższać swoje kwalifikacje. Do tej pory ekspozycja odwiedziła już centra handlowe w Sosnowcu, Czeladzi, Bytomiu, Bielsko-Białej, Katowicach i w Zabrzu. Z innowacyjną galerią komiksów zapoznało się już prawie 250 tyś. mieszkańców województwa śląskiego.

Każdego pierwszego dnia ekspozycji odbywają się również niecodzienne „lekcje pokazowe" tylko dla dorosłych. Doświadczeni instruktorzy zawodów opowiadają o specyfice swoich profesji oraz podpowiadają gdzie uzyskać odpowiednie kwalifikacje. „Lekcje pokazowe" mają charakter otwarty i interakcyjny, a uczestnikiem może zostać każda osoba odwiedzająca centrum handlowe. Do tej pory mieszkańcy naszego województwa mieli możliwość zobaczyć pokaz barmański, musztrę żołnierską, przyjrzeć się pracy technika usług kosmetycznych i wizażu, a także zgłębić tajniki florystyki, zawodu budowlańca oraz agenta ochrony fizycznej osób i mienia. „Lekcje pokazowe" cieszą się dużą popularnością i do tej pory wzięło w nich udział ponad 600 osób.

Realizowane w ramach projektu działania przypominają o konieczności podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych. Komiksy, jak i lekcje pokazowe promują dziesięć deficytowych profesji, które zostały wybrane na podstawie rankingu zawodów nadwyżkowych i deficytowych w województwie śląskim.

Projekt „Galeria Kształcenia" potrwa do końca lipca 2010 r. W ciągu najbliższych kilku tygodni wystawa komiksów i „lekcje pokazowe" odbędą się jeszcze w Rybniku, Gliwicach i Częstochowie.

Projekt „Galeria Kształcenia" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kampania potrwa do końca lipca 2010 r.

Projektodawcą jest agencja PRIME PR z Katowic.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRIME PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »