Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Samochodem za granicę!

Coraz popularniejszym sposobem spędzania urlopów stają się wyjazdy zagraniczne, podczas których podróżujemy własnym samochodem. Na co zwrócić szczególną uwagę przed wybraniem się w wakacyjną trasą? - podpowiadają specjaliści Auto-Boss.

Każda wakacyjna podróż samochodem związana jest z ryzykiem wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Aby nie narazić się na nieprzyjemną sytuację z dala od miejsca zamieszkania, często bez znajomości języka, warto ubezpieczyć się na tę okoliczność. Dlatego podczas podróży za granicę ubezpieczenie Assistance jest niemal koniecznością. Ważne, aby w momencie zawierania umowy Assistance lub przed wyruszeniem w zagraniczną podróż dokładnie zapoznać się z rodzajem pomocy, jakie oferuje nam towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach usługi oraz dowiedzieć się czy dany pakiet obejmuje kraje, które chcemy odwiedzić. Po wypadku za granicą posiadacze dobrych polis Assistance mogą liczyć nie tylko na organizację i pokrycie kosztów holowania auta do warsztatu, ale też na nocleg w hotelu albo kontynuowanie podróży samochodem zastępczym.

Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, paszport bądź dowód osobisty to dokumenty, które każdy kierowca musi obowiązkowo wziąć ze sobą wybierając się w zagraniczną podróż. W większości krajów jest uznawane polskie prawo jazdy, jednak w kilku niezbędne są międzynarodowe dokumenty (np. w Turcji i Albanii). Kolejnym niezbędnym dokumentem jest polisa obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Jest ona uznawana w większości krajów Europy, ale nie we wszystkich. Jadąc np. na Ukrainę czy Białoruś należy wykupić Zieloną Kartę. Jeśli wyjeżdżamy samochodem pożyczonym kierowca powinien wziąć pełnomocnictwo na jego używanie za granicą.

Wybierając się w długą podróż warto sprawdzić najważniejsze elementy samochodu, które dadzą nam pewność, że nie przydarzy nam się nieoczekiwana usterka bądź awaria pojazdu. Podstawową czynnością, którą wykonujemy przed długą podróżą jest sprawdzenie ogumienia i kontrola ciśnienia w oponach, również w tej zapasowej. Nie należy zapomnieć również o sprawdzeniu wszystkich płynów technologicznych w samochodzie, m.in.: poziomu oleju w silniku, płynu chłodniczego oraz płynu w układzie hamulcowym. Pamiętajmy również, aby zabrać zapas płynu do spryskiwaczy, który może się przydać podczas niesprzyjającej pogody. Po ciężkiej zimowo-wiosennej aurze warto zbadać stan felg, zawieszenia i układu jezdnego, które mogły ucierpieć ze względu na trudne warunki drogowe. Skontrolujmy również stan osłon silnika i podwozia oraz układu wydechowego, który często ulega obluzowaniu.

Warto również zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie samochodu. We wszystkich krajach Unii Europejskiej niezbędne jest posiadanie gaśnicy, apteczki i trójkąta ostrzegawczego. Ale w niektórych państwach kierowca będzie zobligowany do wzięcia dodatkowych elementów wyposażenia takich jak: kamizelka odblaskowa, zapasowa para okularów, zapasowy komplet żarówek itp. Nie należy zapomnieć zabrania ze sobą dodatkowych kluczyków do samochodu.

Przed wyjazdem sprawdzić należy również jakie zasady ruchu drogowego obowiązują w kraju, do którego się wybieramy. Zapoznajmy się również z informacją gdzie obowiązują winietki opłat drogowych uprawniające do jazdy po autostradach.

Auto-Boss jest wielooddziałowym dealerem samochodów marki Ford i Volvo. Salony Auto-Boss zlokalizowane są w Bielsku-Białej oraz Chorzowie. Firma zajmuje się sprzedażą samochodów nowych i używanych, usług serwisowych i części zamiennych - jest liderem w sprzedaży samochodów Ford w Polsce. Auto-Boss posiada również kompleksową ofertę wynajmu samochodów, usług finansowych i ubezpieczeń. Działalność firmy zdobyła wielokrotnie uznanie klientów i została wyróżniona: nagrodami za wysoki poziom obsługi klienta - The Chairman's Award (dziesięciokrotnie) oraz nagrodami dla dealera o najwyższych standardach działania - Dealer Excellence Award (trzykrotnie), przyznawanymi przez koncern Ford. Obiekt Auto-Boss w Chorzowie jest największym salonem samochodowym w województwie śląskim. Firma rozpoczęła działalność w 1983 roku.

www.autoboss.com.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRIME PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »