Gospodarka » Przemysł

Projektowanie 3D. Kiedy warto zlecić przygotowanie projektu 3D?

Projektowanie 3D. Kiedy warto zlecić przygotowanie projektu 3D?
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z usług w ramach projektowania i druku 3D. To rozwiązanie dedykowane dla wielu branż, dzięki któremu można uzyskać dostęp do potrzebnych do pracy komponentów jeszcze szybciej i taniej.

Projektowanie oraz druk 3D cieszą się obecnie dużym powodzeniem jako alternatywa dla tradycyjnych metod produkcji. Wykorzystanie drukarek 3D powala na przygotowywanie jednostkowych przedmiotów zgodnych z projektem, bez konieczności zamawiania ich większych nakładów, wysokich kosztów ich wytwarzania oraz długiego czasu oczekiwania na ich otrzymanie.Na czym polega projektowanie 3D?

Projekt 3D jest podstawą do przeprowadzenia druku 3D. Jego głównym zadaniem jest przedstawienie przedmiotu w trzech osiach – X, Y oraz Z. Dzięki temu można przygotować projekt różnych elementów, na przykład części zamiennych czy prototypów.

Projektowanie może odbywać się na bazie dostarczanych informacji, ale także rzeczywistego przedmiotu, gdy celem jest jego powielenie. Wówczas stosuje się technikę skanowania 3D, za pomocą której można przygotować precyzyjne odwzorowanie skanowanego obiektu.

Usługa jak projektowanie 3D - https://3dfrog.pl/projektowanie-3d/ pozwala zatem na otrzymanie projektu przedmiotu trójwymiarowego, na podstawie którego można następnie wydrukować go na drukarkach 3D.Projektowanie 3D – zastosowanie

Profesjonalne projektowanie 3D posiada bardzo szerokie zastosowanie i jest ono używane obecnie w wielu branżach, aby uzyskać potrzebne komponenty.

Za pomocą projektowania, a następnie druku 3D można wykonać:

  • części maszyn i urządzeń
  • narzędzia
  • protezy
  • prototypy funkcjonalne
  • modele koncepcyjne
  • formy
  • obudowy
  • elementy dekoracyjne


Kiedy zlecić projektowanie 3D?

Usługa projektowania 3D najczęściej wybierana jest wtedy, gdy celem jest szybkie uzyskanie potrzebnych komponentów, na przykład części zamiennych do maszyn czy prototypów.

Przygotowanie projektu 3D, a następnie wykonanie na jego podstawie druku 3D pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z przygotowaniem potrzebnych komponentów oraz umożliwia testowanie ich różnych wariantów bez długiego czasu oczekiwania na ich wykonanie, ponieważ mogą być one wydrukowane także od ręki.Gdzie można zamówić usługę projektowania 3D?

Aktualnie ze względu na rosnące zainteresowanie usługami druku 3D projektowanie 3D także stało się bardzo popularną usługą. Jest ona oferowana przez firmy zajmujące się wydrukami 3D, dlatego można wtedy jednocześnie zamówić zarówno projekt, jak i jego realizację, czyli wydruk.

Więcej informacji o ofertach projektowania i druku 3D można znaleźć na stronach internetowych firm prowadzących usługi w tym zakresie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »