Firma » Biznes

Prowadzenie spółki Warszawa

Prowadzenie spółki Warszawa
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy. Prowadzenie biznesu zapewnia przedsiębiorcom wiele korzyści, z którymi bez wątpienia nie mieliby do czynienia pracując na etat. Pierwszym atutem własnego przedsiębiorstwa jest samodzielność.
Przedsiębiorca ma pełną swobodę w podejmowaniu decyzji, a więc nikt nie mówi mu co powinien, a czego nie powinien robić. Zatrudnieni przez niego ludzie muszą wypełniać jego polecenia oraz liczyć się z jego opinią. To z kolei wiąże się z kolejną zaletą, którą jest elastyczny czas pracy. Biznesmen może sam podjąć decyzję odnośnie tego kiedy i przez jak długo będzie wykonywał swoją pracę. Należy jednak mieć na uwadze, że częstokroć zwłaszcza podczas stawiania pierwszych kroków na rynku osoba taka musi pracować o wiele więcej niż w przypadku pełnego etatu, a nadgodziny stają się niemal normą. Zasadniczą zaletą własnej działalności są też wysokie zarobki, na które bardzo często nie mielibyśmy szans pracując w czyjejś firmie.

Działalność w Polsce zazwyczaj prowadzona jest w formie spółek, zwłaszcza pod postacią spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest tak przede wszystkim ze względu na charakterystykę danej jednostki, która zachęca przedsiębiorców do poprowadzenia pod sobą biznesu. Mowa tu o ograniczonej odpowiedzialności wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę, dzięki której nie muszą oni obawiać się o prywatne mienie, gdyż wszelkie należności regulowane będą wyłącznie z majątku podmiotu gospodarczego. Należy jednak podkreślić, że spółka z o.o. nie jest bezkarna i nie może zaciągać zobowiązań bez żadnych ograniczeń. W przypadku, gdy egzekucja komornicza z majątku spółki okaże się bezskuteczna, a spółka wcześniej nie ogłosi upadłości, wówczas do odpowiedzialności zostaną powołani członkowie zarządu. Kolejną zaletą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest fakt, iż poprowadzić ją może niemal każdy bez względu na kraj swojego pochodzenia. Do założenia spółki z o.o. prawa nie ma wyłącznie inna jednoosobowa spółka z o.o.. Następnym bezwzględnym atutem tej jednostki jest niewielki kapitał zakładowy wymagany do jej założenia, wynoszący zaledwie 5 tysięcy złotych. Jest to ogromna zaleta, ponieważ w przypadku spółki akcyjnej, która także jest spółką kapitałową kwota ta wynosi aż 100 tysięcy złotych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Niestety spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma jedną kluczową wadę. Jest nią długa i skomplikowana rejestracja wymuszająca na przedsiębiorcy dopełnienie szeregu formalności takich, jak uzupełnienie licznych dokumentów i złożenie ich w poszczególnych urzędach. Przeprowadzenie rejestracji w formie tradycyjnej w skrajnych przypadkach zająć może nawet kilka miesięcy, natomiast przeciętnie trwa kilka tygodni. Skorzystanie z platformy elektronicznej niestety znacząco nie poprawia sytuacji potencjalnych przedsiębiorców, gdyż najnowsze przepisy zmusiły ich do złożenia oświadczenia o statusie rezydenta bądź cudzoziemca, co należy dopełnić osobiście odwiedzając odpowiedni urząd.
Niedogodności związane z rejestracją spółki z o.o. można zniwelować decydując się na kupno gotowej spółki z o.o., czyli podmiotu, który przeszedł pełną rejestrację, a więc może natychmiast poprowadzić pod sobą działalność gospodarczą. Decydując się na zakup takiej jednostki, szczególną uwagę warto zwrócić na jej siedzibę, która pozytywnie wpłynie na relacje z otoczeniem biznesowym, a także na pierwsze kontakty z Klientami i kontrahentami. Prowadzenie spółki Warszawa bez wątpienia okaże się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewni spółce prestiż i uznanie w środowisku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »