Gospodarka » Narzędzia

Przecinarki do glazury – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Przecinarki do glazury – na co zwracać uwagę przy wyborze?
Zobacz więcej zdjęć »
Narzędzia do obróbki glazury są niezbędne przy każdym remoncie lub wykończeniu mieszkania i domu. Układanie płytek ceramicznych wymaga wcześniejszego, precyzyjnego pocięcia materiałów.

Najpopularniejsze są przecinarki ręczne, ale o wiele bardziej precyzyjne są przecinarki elektryczne. Operowanie ruchomą lub stabilną tarczą umożliwia osiągnięcie wymarzonych, prostych krawędzi. Jaka przecinarka do glazury najlepiej sprawdzi się w praktyce?

Małe, duże, przypominające kwadrat lub trapez, kanciaste lub okrągłe. Niezależnie od kształtu, do którego przycinamy płytki, cięcie glazury wymaga niemal zegarmistrzowskiej precyzji. Kunszt obróbki to najważniejsza cecha przecinarek do glazury, jakiej szukają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Najlepsze rezultaty można osiągnąć przy użyciu narzędzia diamentowego, które produkuje np. Husqvarna.

Precyzyjna i wydajna

Idealne urządzenie, które nie zawiedzie  podczas budowy wymarzonego domu lub długo wyczekiwanego remontu, będzie przede wszystkim wytrzymałe i precyzyjne. Cięcie glazury na mokro da doskonałe rezultaty, a użycie wody pozwala uniknąć chmury pyłu. Obróbce diamentem z łatwością poddadzą się takie materiały, jak ceramika, porcelana, szkło i kamień naturalny. Rozmiar płyt nie będzie mieć znaczenia, jeżeli wybierzemy uniwersalny sprzęt. Dzięki możliwości regulowania kąta przecinania można dokonywać nawet głębokich cięć. Dzięki wytrzymałej konstrukcji, przecinarka do glazury odznacza się dużą wydajnością.

Poręczna i solidna

Wysoka moc pozwoli ciąć nawet wielkie płyty. W razie wyboru uniwersalnej przecinarki do glazury, dopasowanie materiałów do maszyny nie będzie problemem. Producenci sprzętu wiedzą, że oprócz solidności wykonania, użytkownicy doceniają urządzenia o pełnej funkcjonalności i dużej poręczności. Taka przecinarka do glazury nie sprawi problemów w transporcie i późniejszym montowaniu w niemal każdych warunkach. Dzięki temu jej użytkownicy będą mieli więcej czasu na precyzyjne cięcie. Warto pamiętać, że mimo użycia precyzyjnej maszyny należy ręcznie wygładzić krawędzie płytki.

Jak z bezpieczeństwem?

Duża elastyczność zastosowań i wysoka moc to najważniejsze cechy urządzenia, ale istotny jest również komfort pracy i bezpieczeństwo użytkownika. Stabilna konstrukcja minimalizuje ryzyko wypadków, a wykonana ze stali specjalna, cicha tarcza powinna zredukować poziom hałasu emitowanego przez urządzenie. Dobrze, gdy przecinarka do glazury jest wyposażona w łatwy do zmywania blat, co umożliwi zachowanie czystości w miejscu pracy urządzenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »