Kultura, sztuka » Kultura

Przedświąteczna aukcja sztuki współczesnej we Wrocławiu

Przedświąteczna aukcja sztuki współczesnej we Wrocławiu
Zobacz więcej zdjęć »
W sobotę 12 grudnia 2015 r. o godz. 19:00 w "212! Lifestyle cafe" we wrocławskim Sky Tower odbędzie się przedświąteczna 15. Aukcja Sztuki Współczesnej Domu Aukcyjnego DNA. Na aukcji będą wystawione oryginalne prace ponad pięćdziesięciu młodych polskich artystów.

Pracą przewodnią, której użyto na plakacie aukcyjnym, jest obraz „Suspended Reality” popularnego artysty Michała Węgrzyna – autora m.in. słynnego wrocławskiego muralu „Brama do Nadodrza”. Dobrze znane wrocławskim kolekcjonerom są również nazwiska Katarzyny Rutkowskiej, Łukasza Jankiewicza, Lu, Grzegorza Klimka, Dariusza Grajka, Stanisława Tomalaka i wielu innych. Poza tym, podczas wrocławskiej aukcji zostaną zaprezentowane także obrazy i rysunki, stworzone przez przedstawicieli najmłodszego pokolenia polskich artystów, którzy dopiero wchodzą na rynek sztuki.

„Dzieła młodych polskich malarzy odznaczają się sporą różnorodnością, zarówno w zakresie tematów, jak i używanych środków malarskich. Wybierając dzieło, warto kierować się własnym gustem, ale też starać się zwracać uwagę na formalne walory prac i szukać potencjału, który często widoczny jest już nawet w studenckich pracach.”- komentuje właściciel Domu Aukcyjnego DNA Piotr Wawrzynów.

Nabyte podczas aukcji obrazy oraz rzeźby mogą stać się dobrą inwestycją, bądź też wyjątkową ozdobą domu lub biura. Poza tym, wielkimi krokami zbliżają się Święta, więc udział w aukcji pozwoli wylicytować i podarować swoim bliskim jeden z najoryginalniejszych prezentów - dzieło sztuki.

Udział w aukcji jest bezpłatny, a licytacja dzieła zaczyna się już od 500 złotych. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, przewidziano możliwość licytacji telefonicznej bądź złożenia zlecenia licytacji z limitem. Podczas aukcji będzie można również posmakować wybitnych win marki Barefoot.

Wystawę przedaukcyjną będzie można oglądać w dniach 7–12 grudnia 2015 w Galerii DNA w Sky Tower. Zainteresowani udziałem proszeni są o wcześniejszą rejestrację na stronie www.da.dnagallery.pl.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dnagallery

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »