Rozrywka i wypoczynek » Święta

Przedświąteczne przygotowania nie muszą być trudne

Wielkimi krokami zbliża się Święto Bożego Narodzenia. Jest to dla nas wszystkich magiczny czas, a klimat i magia jakie niesie wigilijna kolacja są czymś na co czekamy cały rok. Zanim wspólnie usiądziemy przy stole, musimy zadbać o wiele spraw, przy których nie zaszkodzą nasze praktyczne rady.

Przygotowanie wigilijnej kolacji przypada zazwyczaj pani domu. Kilka dni przed 24-tym dniem miesiąca wybieramy się tłumnie do supermarketów po niezbędne produkty. Natłok obowiązków skłania nas do rozplanowania wszystkich zajęć w czasie, dlatego warto  przydzielić konkretne obowiązki członkom naszej rodziny. Staranne przygotowania mogą nie tylko jeszcze bardziej zespolić rodzinę, ale zapaść w pamięć na wiele lat.

Jak rozdzielić obowiązki?

Nawet kilkuletnie dziecko może pomóc nam i posprzątać swój pokój czy wykrajać świąteczne pierniczki. Najlepszą zabawą będzie oczywiście ubieranie choinki i przygotowywanie świątecznych ozdób. Kluczowy element stanowi przygotowywanie wigilijnych potraw. Jeśli nie chcemy posyłać kogoś innego po świąteczne, najlepiej będzie jeśli zrobimy je sami. Warto jednak zabrać ze sobą kogoś do pomocy. Pozostaje jeszcze przygotowanie naszego mieszkania. Nie musi być ono idealnie posprzątane, ale odpowiednie przygotowanie lodówki na wigilijne potrawy zaoszczędzi nam dużo zmartwień.

Kupowanie prezentów

Nad wyborem świątecznych upominków warto zacząć zastanawiać się już dużo wcześniej. Wybór prezentu to problem powtarzający się co roku, szczególnie gdy obdarowujemy osobę, z którą na co dzień nie mamy kontaktu. W takim wypadku możemy zdecydować się na podarowanie jej bonów. Coraz więcej sklepów proponuje swoim klientom takie rozwiązania. Dzięki temu, obdarzane takim upominkiem osoby mogą same zdecydować co chciałyby dostać na święta. Możemy również zapytać wprost  o czym ktoś marzy - to na pewno skieruje nas na odpowiednie tory.

Warto pamiętać, aby świąteczne prezenty kupić odpowiednio wcześniej. Kilka dni przed Bożym Narodzeniem sklepowe półki mogą świecić pustkami, a wybór na pewno będzie znacznie ograniczony. Ponadto, przedzieranie się przez tłumy między sklepowymi półkami skutecznie może  zepsuć nasz świąteczny nastrój.

Świąteczne potrawy - szczypta wskazówek

§  Przed Świętami Bożego Narodzenia kupujemy znacznie więcej żywności niż na co dzień. Duża ilość produktów nie trafia nawet na świąteczny stół, a trzymane długi czas w lodówce nie nadają się do spożycia, zalecamy więc przemyślenie każdej potrawy.

§  Gotowanie nie jest wyłącznie domeną kobiet. Niektóre obowiązki możemy spokojnie zlecić naszemu mężowi czy dzieciom. Ulepienie świątecznych uszek lub przygotowanie sałatki nie powinno stanowić dla mężczyzny większego problemu, natomiast nasze pociechy będą zafascynowane samodzielnym wykrajaniem i zdobieniem świątecznych pierniczków.

§  Świąteczne ciasta rzadko przygotowujemy samodzielnie. Zaangażowanie w przygotowanie innych potraw skłania nas do zakupu już gotowych wypieków cukierniczych - jest to dobre rozwiązanie, którego nie należy się wstydzić, bo zaoszczędza gospodyni stresu oraz czasu..

Często jako dodatek do świątecznego prezentu wybieramy koszyki ze słodyczami, w których maluch może znaleźć najróżniejsze smakołyki. Batoniki, czekoladowe mikołaje, czekoladki i cukierki z pewnością ucieszą nasze dzieci. Warto jednak zadbać, aby wśród łakoci nie zabrakło  naturalnych i zdrowych wyrobów.

„Makowce i strucle z makiem to wymarzone produkty na świąteczne okoliczności. Prezenty wzbogacone o paczkę pełną smakołyków zawsze są źródłem ogromnej radości" - mówi Marcin Sipa, współwłaściciel Zakładu Produkcji Cukierniczej Brześć. - ,,Nie powinniśmy się jednak ograniczać wyłącznie do batoników i czekolady, zestaw słodyczy warto dopełnić, np. słomką ptysiową. Zapach i smak przysmaków znajdą uznanie wśród wszystkich naszych bliskich, szczególnie tych najmłodszych."

Wesołych Świąt wszystkim!

Wspólne przygotowania mogą być pełne humoru i obudzić w nas ducha świąt. Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja i podział obowiązków miedzy wszystkich domowników. Siadając do wigilijnej kolacji zawsze pamiętamy o dodatkowym nakryciu. W ten wieczór nikt nie powinien czuć się samotny czy opuszczony. Zwieńczeniem tego rodzinnego święta jest pasterka, do której przygotowujemy się tuż przed północą. Wszystkim czytelnikom życzymy Wesołych Świąt!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Brześć
http://www.brzesc.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »