Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Przedszkole Katowice

Przedszkole Katowice
Zobacz więcej zdjęć »
W Katowicach ruszyła właśnie rekrutacja do przedszkoli. podobnie jak w ubiegłym roku o miejsce w placówce ubiega się znacznie więcej dzieci niż jest w nich miejsc. Zazwyczaj dzieci w wieku 2,5 roku życia nie mają szans na zakwalifikowanie się do najmłodszych grup.

A jak to wygląda w przedszkolach niepublicznych w Katowicach? Czy warto zapisać dziecko do takiej placówki? Postaramy się w skrócie napisać o zaletach takiego rozwiązania.

Przedszkole niepubliczne to alternatywa dla Rodziców. Wprawdzie wymaga się tu wpłaty czesnego ale zazwyczaj w jego cenie jest już sporo zajęć dodatkowych, za które w publicznym przedszkolu trzeba zapłacić dodatkowo. Kolejną zaletą są wyremontowane i nowocześnie wyposażone sale. Na przykład jeżeli Twoje dziecko jest alergikiem wykładzina, którą często spotykamy w publicznych placówkach nie jest dobrym rozwiązaniem. W grupach w niepublicznych placówkach jest mniejsza ilość dzieci. Zazwyczaj grupa i sla mieści do 12 osób. jest to optymalna liczba zarówno ze względu na integrację dzieci jak i możliwość poświęcenia im uwagi indywidualnie przez wychowawców. W przedszkolach niepublicznych realizowany jest zazwyczaj identyczny program wychowawczy jak w placówkach miejskich, ale często jest on rozszerzony o dodatkowe atrakcje. Również posiłki mogą zostać zamawiane na konkretne zlecenie i nie ma tu problemów z wyżywieniem wegetariańskim czy wegańskim.

Placówki niepubliczne prowadzą również Oddziały Integracyjne dla dzieci z dysfunkcjami. W większości przypadków dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego są zwolnione z czesnego! I w tym przypadku warto rozważyć tego typu placówkę. Na co zwrócić uwagę przy wyborze:

 • wielkość placówki
 • wygląd i wyposażenie sal
 • doświadczenie i zaangażowanie kadry pedagogicznej
 • czy prowadzi oddziały integracyjne
 • czy realizuje program Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z dysfunkcjami
 • oferowane zajęcia dodatkowe
 • wyżywienie
 • bezpieczny parking przed placówką
 • realizowany program nauczania
 • plac zabaw
 • wsparcie i patronaty 
Które przedszkole wybrać? Niestety nie ma tu łatwej odpowiedzi. Nie można też tego zrobić siedząc przed komputerm. Konieczna będzie wizyta w wybranych placówkach, rozmowy z kadrą pedagogiczną i rodzicami dzieci, które już zaufały danej placówce. Ograniczając wybór z ekranu komputera warto zwrócić uwagę na opinie o danym przedszkolu, które pojawiają się w internecie, media społecznościowe, na których placówki prezentują bardzo chętnie aktualności, lokalizację i udogodnienia takie jak np. bezpieczny parking. 
 
Na szczęście zostało jeszcze trochę czasu a Niepubliczne Przedszkola coraz częściej organizują adaptacyjne zajęcia wakacyjne dla dzieci, na któych świetnie jako Rodzice możemy sprawdzić daną placówkę.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Akademia Mądrych Sówek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »