Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

„Przedszkole przyjazne maluchom” – nabór zgłoszeń trwa

„Przedszkole przyjazne maluchom” – nabór zgłoszeń trwa
Zobacz więcej zdjęć »
Do końca listopada br. można nadsyłać zgłoszenia do nowego projektu Komitetu Ochrony Praw Dziecka „Przedszkole przyjazne maluchom”. Jego celem jest promocja najwyższych standardów niepublicznych przedszkoli na terenie Warszawy i okolic.
W lipcu br. Komitet Ochrony Praw Dziecka wystartował z nowym projektem „Przedszkole przyjazne maluchom". Projekt kierowany jest do niepublicznych placówek wychowania przedszkolnego, a jego celem jest szerzenie idei dobrych przedszkoli i wyróżnienie tych, które korzystnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka. Zwycięzcy otrzymają od Komitetu Ochrony Praw Dziecka certyfikat placówki przyjaznej maluchom 2012/2013 r. Ambasadorem akcji jest Paulina Smaszcz-Kurzajewska, znana dziennikarka, autorka książki „Mama i tata to my!". Od 10 lat angażuje się ona w prace KOPD, za co w kwietniu br. otrzymała od Komitetu nagrodę Przyjaciel dzieci.

W projekcie mogą wziąć udział wszystkie niepubliczne przedszkola z Warszawy i okolic, spełniające standardy zawarte w regulaminie. Zgłoszone do projektu placówki są oceniane na podstawie informacji podanych w ankiecie zgłoszeniowej, zdjęć, informacji na stronie internetowej czy profilach społecznościowych. Istotny element stanowią opinie rodziców i opiekunów dzieci. W późniejszym etapie przedszkola odwiedzą przedstawiciele Kapituły Komitetu Ochrony Praw Dziecka, złożonej ze specjalistów związanych z przedmiotem projektu.
Członkowie Kapituły biorą pod uwagę:
• Atmosferę, wygląd przedszkola (metraż, ilość sal, ogródek/plac zabaw) i jego położenie
• Kwalifikacje kadry pedagogicznej oraz program edukacyjny
• Wyposażenie placówki w zabawki przyjazne dziecku
• Opiekę zdrowotną
• Opinię rodziców
• Możliwość spotkania się i rozmowy przedstawicieli Kapituły z rodzicami/opiekunami oraz dziećmi.
Uzyskane z projektu środki w całości zostaną przeznaczone na bezpośrednią pomoc pokrzywdzonym dzieciom i ich rodzinom. Miesięcznie, w samej tylko Warszawie, Komitet udziela około 350 porad i interwencji, świadcząc pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną.
Projekt objęli patronatem portal Onet.pl oraz Radio Bajka.
Szczegóły oraz regulamin projektu znajduje się na stronie: www.kopd.pl/
Dodatkowych informacji o projekcie oraz działaniach KOPD udziela:
Magdalena Woźniak, Zespół PR i Pozyskiwania Środków Komitetu Ochrony Praw Dziecka
m.wozniak@kopd.pl, 22 626 94 21, 504 190 740Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »