Dom » Architektura

Przejrzysty obraz bez odblasków – szkło Guardian BrillianceTM

Przejrzysty obraz bez odblasków – szkło Guardian BrillianceTM
Zobacz więcej zdjęć »
Ekspozycja umieszczonych za szkłem dzieł sztuki jeszcze nigdy nie miała tak przejrzystej formy.

Zaawansowana technologia najnowszej propozycji firmy Guardian – dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian BrillianceTM pozwala zaprezentować obraz w pełnej okazałości, wolny od jakichkolwiek zniekształceń i optymalnie zabezpieczony.

Obrazy, fotografie, rysunki i inne tego typu dzieła umieszczane są za szkłem w celu ochrony przed zabrudzeniami i mechanicznymi uszkodzeniami. Szkło jest bowiem jednym z niewielu materiałów, który pozwala zabezpieczyć wartościowy przedmiot przed zniszczeniem, jednocześnie umożliwiając jego prezentację.Mając to na uwadze, firma Guardian stworzyła szkło, które chroni i prezentuje dzieła sztuki lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Guardian - bezpieczny obraz bez zniekształceń

  

Oglądanie obrazów i fotografii wymaga odpowiedniego oświetlenia, tylko wtedy jesteśmy w stanie dostrzec wszystkie szczegóły oraz docenić grę kolorów i cieni. Niestety zwykłe szkło float przepuszcza jedynie około 90% światła, co równoznaczne jest z delikatnym zniekształcaniem rzeczywistego obrazu. Wysokozaawansowane szkło BrillianceTM praktycznie całkowicie rozwiązuje ten problem. Charakteryzuje się ono ponad 98% przepuszczalnością światła, dzięki czemu pozwala oddać żywe kolory i wyeksponować każdy szczegół. Aby zapewnić obrazom optymalną ilość światła, często umieszcza się je w nasłonecznionych pomieszczeniach lub dodatkowo rozjaśnia się sztucznym oświetleniem. Tego typu zabiegi mają jednak swoje minusy powodując różnego rodzaju odbicia i refleksy. Efekt lustrzany jest jednak właściwie w całości wyeliminowany w przypadku szkła z dwustronną powłoką Guardian BrillianceTM. Zwykłe szkło float o grubości 2 mm charakteryzuje się odbiciem na poziomie około 8%, w przypadku szkła BrillianceTM takiej samej grubości odbicie szczątkowe wynosi mniej niż 1%, bez strat dla przejrzystości i prezentowanego widoku. Wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna opracowana z zachowaniem rygorystycznych norm i nowoczesnych standardów w Centrum Naukowo-Technologicznym Guardian nakładana jest po obu stronach tafli szkła, co pozwala osiągnąć optymalne warunki oglądania i ochrony cennych dzieł.  

Więcej światła – mniej promieni

 

 


Szkło Guardian BrillianceTM ma jeszcze jedną istotną cechę, której brakuje standardowemu szkłu float. Jest to zwiększona ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych obrazy z czasem blakną i mogą stracić swoje piękno, a w przypadku cennych dzieł sztuki, chodzi o jak najdłuższe jego zachowanie. Niestety o ile zwykłe szkło float zapewnia ochronę przed uszkodzeniem  mechanicznym, to bariera ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym jest niewielka (20%). Szkło antyrefleksyjne BrillianceTM zapewnia znaczącą ochronę przed UV odbijając ponad 60% fal. Dodatkowo, aby zapewnić pełną ochronę (>99%) przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, powłokę antyrefleksyjną  zastosować można na bazowym szkle o niskiej zawartości żelaza  LamiGlass UltraClearTM 2.2.1. Folia PVB pomiędzy dwoma taflami szkła Guardian UltraClear zapewnia nie tylko wzmocnioną ochronę przed UV, ale również podnosi poziom bezpieczeństwa w razie uszkodzeń mechanicznych.

Dla zachowania nieskazitelnej przejrzystości, powłoka szkła BrillianceTM zabezpieczona jest  tymczasową folią  ochronną (TPF),. Dzięki temu szkło nie w czasie transportu i obrobki zabezpieczone jest przed uszkodzenieim.

 

***

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »