Gospodarka » Przemysł

Przełomowa technologia pomoże producentom podłóg winylowych

Przełomowa technologia pomoże producentom podłóg winylowych
Zobacz więcej zdjęć »
Zwiększona wydajność produkcyjna, 30% ograniczenie zużycia plastisolu w procesie produkcji oraz gładsze powierzchnie, to główne zalety najnowszego produktu firmy Owens Corning. Najnowsza technologia niesie ze sobą korzyści zarówno pod względem kosztów jak i produkcji dla przemysłu podłóg winylowych.

Firma Owens Corning, światowy lider rozwiązań kompozytowych i materiałów budowlanych, stworzyła nietkany welon szklany AdVeilTM, który ma szansę zrewolucjonizować rynek.

W oparciu o opatentowaną przez spółkę technologię Advantex®, welon szklany wypełniony jest preparatem nieorganicznym o zastrzeżonym składzie, który ogranicza zużycie plastisolu o ponad 150 g/m2, co daje oszczędność około 30 procent w porównaniu ze standardowym nietkanym welonem szklanym oferowanym na rynku. Inne cechy produktu, który w pierwszej kolejności dostępny będzie w Europie, to:

  • większa odporność na zagniecenia powstające w procesie produkcji przy zachowaniu tej samej grubości, jak w przypadku standardowego welonu (przy wadze 180 g w porównaniu do 40 g)
  • udoskonalona gładkość powierzchni podstawy, co znacznie zmniejsza ryzyko powstania wad związanych z nadrukiem oraz polepsza jakość wzoru
  • Stabilność mechaniczna i wymiarowa
  • wysoka stabilność cieplna

- Welon szklany AdVeil dostarcza producentom podłóg winylowych rozwiązanie, które pomoże zmniejszyć zużycie i koszty surowców przy wprowadzeniu jedynie drobnych modyfikacji produkcji. Pozwala im również na dostarczenie swoim klientom ulepszonego produktu, dzięki czemu wydajność produkcyjna jest znacznie większa a wyrób finalny zdecydowanie lepszy - powiedział Jean-Jacques Michat, lider sprzedaży podłóg na Europę Zachodnią, OCVTM Non-Woven Technologies.

Jedną z najważniejszych zalet handlowych i produkcyjnych welonu szklanego AdVeil jest to, iż jest on przyjazny dla środowiska, co pozwala na sprostanie wzrastającym wymaganiom zarówno ze strony przemysłu podłogowego, jak i klientów. Welon szklany AdVeil produkowany jest bowiem z włókien szklanych Advantex, które wytwarza się przy użyciu technologii piecowej Advantex w procesie bezborowym. Powoduje to zmniejszenie emisji fluorku o prawie 90 procent, emisji pyłu o ponad 85 procent i tlenku azotu o ponad 65 procent w porównaniu z tradycyjną technologią opartą na bazie włókien szklanych typu E.

Ponadto technologia Advantex jest bardziej energooszczędna niż technologia tradycyjna, dzięki czemu zapotrzebowanie na paliwo opałowe i emisja dwutlenku węgla są zdecydowanie mniejsze.

O Owens Corning

Owens Corning (Giełda Nowojorska: OC) jest wiodącym na świecie producentem materiałów budowlanych, zarówno do budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych, wzmocnień włóknem szklanym oraz materiałów konstrukcyjnych do systemów kompozytowych. Będąc na liście Fortune 500 przez kolejne 54 lata, spółka Owens Corning wykorzystuje w swojej strategii ideę zrównoważonego rozwoju wprowadzając zarazem innowacyjne rozwiązania, dywersyfikując rynki zbytu, a także przedłużając żywotności swych produktów. Założona w roku 1938, spółka Owens Corning jest obecnie wiodącym innowatorem na rynku technologii włókien szklanych. W 2008 r. przychody spółki wyniosły 6 mld dolarów przy zatrudnieniu 17 000 pracowników w 26 krajach na pięciu kontynentach. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.owenscorning.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »