Technologie » Komputery
Przepływ pracy w chmurze – czyli cudzy worlkflow
Poproszono mnie o wygłoszenie referatu na temat systemów zarządzania przepływem pracy i konsekwencjami korzystania z nich w tak zwanej chmurze (cloud computing). Przy okazji, dla porządku i tytułem wprowadzenia, powiedziałem kilka słów o tym, czym w ogóle tego typu systemy są i jakie są ryzyka ich wdrażania.
BPM – czym jest
Krótkie podsumowanie tego czym jest BPM (Business Process Management). BPM to przede wszystkim zarządzanie, a nie tylko jedno czy kilka zadań połączonych w „logiczny ciąg”. BPM to cała dyscyplina zajmująca się podnoszeniem efektywności organizacji poprzez optymalizację procesów w niej zachodzących. Proces to coś co zachodzi w granicach organizacji łącząc ludzi, zasoby, przepływ informacji, tworzy określoną wartość.
Powyżej mamy definicję zaczerpniętą ze stron firmy Gartner, którą uważam, że jedną z pełniejszych. Dalej mój diagram, który często prezentuję, obrazujący komplet wiedzy jaką należy posiadać by móc mówić o tym, że proces został udokumentowany i zrozumiany. Są to ograniczenia (prawo, wewnętrzne reguły biznesowe) oraz wykonawca procesu dysponujący określona wiedzą, uprawnieniami i narzędziami pracy.
Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/workflow/przeplyw_pracy_w_chmurze_czyli_cudzy_worlkflow.html
Nadesłał:
openmediagroup
|
Nowy rok z nową łazienką? To postanowienie noworoczne da się zrealizować
Piotr Aftewicz wzmacnia zespół zarządczy Walter Herz
Jakie nastroje dominują na rynku mieszkaniowym w początkach 2026
Mocniejszy, zdrowszy i bardziej inteligentny: MOVA przedstawia ewolucję swojego hitu – airfryer Aero
Future Builders - wywiad z Oliwią Dec-Wolszczak
Komentarze (0)