Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Przepracowany? Odkryj nieznane.

W pogoni za perfekcyjnym życiem zapominamy, że jesteśmy tylko ludźmi, którzy czasami potrzebują chwili wytchnienia i odpoczynku. Jeśli my sami nie będziemy o tym pamiętać, prędzej czy później upomni się o to nasz organizm. Co zrobić, by pomóc mu zregenerować się? Odpowiedź jest prosta – odpocząć!

Niezależnie od branży i wykonywanego zawodu praca wymaga od nas skupienia, szybkości w działaniu i kreatywności. Dodatkowo niejednokrotnie poświęcamy swój czas wolny, by dokończyć zadania, które miały być „na wczoraj", a sen z oczu spędza nam tykający zegar nieustannie przypominający o coraz bliższym terminie wykonania zadania. Hektolitry energetyków i kofeiny mają pomóc nam wrócić do gry nawet w najbardziej kryzysowym momencie, a stres i adrenalina napędzają do działania. Marzenia o wielkiej karierze i o prestiżu napędzają nas do działania. Jedyne co się liczy to, aby nie zawieść i z dobrym czasem dobiec do mety. Często nie przechodzi nam nawet przez myśl, że w tym wypadku nasz organizm jest naszym jedynym sprzymierzeńcem i podstawą naszego działania. Jeśli nie damy mu odetchnąć bardzo możliwe jest, że szybko się podda.


Syndrom przepracowania
Problemy ze wzrokiem i koncentracją, częste bóle pleców i karku, uczucie przemęczenia, które nie znika nawet po całej nocy zdrowego snu. Są to dolegliwości znane osobom przepracowanym. Co zrobić, aby zniknęły? Najlepiej przystopować, odetchnąć i wypocząć. Kluczem jest znalezienie na to własnego sposobu. Jednym wystarcza wyjazd na weekend, inni potrzebują na to więcej czasu. Najważniejsze jednak, by nie zaszywać się w domu, a zmienić otoczenie, spakować wygodną odzież, obuwie, rower lub sprzęt do nordic walking i wyruszyć - najlepiej w nieznane.


Gdzie po spokój?
Najczęstszym wyborem są góry, Mazury, morze lub lokalizacje zagraniczne. Jednak często ich położenie jest na tyle odległe od miejsca naszego zamieszkania, że całodniowa podróż samochodem mija się z celem. Dodatkowo tłumy innych turystów nie sprzyjają wypoczynkowi. W Polsce jest wiele miejsc mało znanych, które oddalone od dużych miejscowości potrafią zapewnić nam tak pożądany spokój. Takim miejscem wyciszenia może być, znajdujący się tuż pod Skierniewicami, Bolimowski Park Krajobrazowy i tereny Rezerwatu Rzeki Rawki, gdzie uroki otaczającej przyrody, nie tylko pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, lecz również dodadzą nam sił. Otoczenie na pewno zmotywuje nas do zapomnianych w natłoku obowiązków spacerów wśród unikalnych okazów fauny i flory, a duża ilość ścieżek rowerowych zachęci do aktywności fizycznej. Miłośnicy historii znajdą tu wiele miejsc do zwiedzania, ponieważ park posiada ogromne tło historyczne. Warto też wspomnieć, że w sąsiedztwie parku znajduje się klinika Nowy Dwór, która oprócz pokoi noclegowych posiada bogatą ofertę zabiegów dla osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa i narządów ruchu. Co więcej, dostępne kuracje można potraktować jako dodatek do wypoczynku, bowiem nie są one obowiązkowe. Pobyt w Nowym Dworze może mieć charakter czysto turystyczny. Wszystko to sprawia, że jest to miejsce idealne dla osób przepracowanych, szukających ciszy, spokoju, pięknych widoków oraz odpoczynku dla swojego ciała.


***


Klinika Rehabilitacyjna Nowy Dwór to ośrodek leczenia schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu. Klinika jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej.
http://www.rehabilitacjanowydwor.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »