Technologie » Internet

Przy okazji urodzin Instagrama firma Kaspersky podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z tego serwisu

Przy okazji urodzin Instagrama firma Kaspersky podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z tego serwisu
Zobacz więcej zdjęć »
Instagram obchodzi jedenastą rocznicę swojego istnienia. W ciągu tego czasu z niewielkiego serwisu do udostępniania zdjęć stał się on jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie.

Dzisiaj użytkownicy tej platformy mogą buszować w sklepach internetowych, spotykać podobnie myślące osoby, umawiać się do fryzjera, a nawet poznać miłość swojego życia. Zważywszy na to, jak wiele osób na świecie odwiedza Instagram każdego dnia, eksperci z firmy Kaspersky postanowili przypomnieć, jak uniknąć potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa danych osobowych, aby czerpać czystą przyjemność z tego serwisu.

Poniżej kilka wskazówek od specjalistów z firmy Kaspersky:

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

  1. Zwróć uwagę na poziom prywatności swojego konta – w ten sposób uniemożliwisz cyberprzestępcom przejęcie Twoich informacji osobowych. Możesz wybrać opcję konta prywatnego, dzięki której Twoje posty na Instagramie będą widoczne jedynie dla zaakceptowanych przez Ciebie obserwatorów.
  2. Dobrze jest dla bezpieczeństwa sprawdzać, kontrolować oraz usuwać swoje ślady online. Instagram daje możliwość usunięcia ze swojego konta informacji dotyczących sposobów płatności i innych poufnych danych. Możesz także usunąć swój numer telefonu, aby uniemożliwić nieznajomym kontaktowanie się z Tobą za pomocą tego środka komunikacji.
  3. Kolejnym ważnym aspektem jest zabezpieczenie swoich danych osobowych – dzięki temu unikniesz potencjalnych wycieków danych i zachowasz kontrolę nad danymi, które udostępniasz na Instagramie. Przede wszystkim usuń kontakty zsynchronizowane – pamiętaj, że Instagram wykorzystuje je, aby sugerować Ci konta osób, które znasz, lub wyświetlać reklamy ukierunkowane.
  4. Rozważ zablokowanie aplikacji zewnętrznych połączonych z kontem na Instagramie (np. służących do znajdowania obserwatorów, zliczania polubień itd.), ponieważ mogą one mieć dostęp do Twoich informacji, opublikowanych zdjęć i filmów, a także list obserwujących oraz obserwowanych. Blokując takie aplikacje, uniemożliwisz nieautoryzowaną aktywność na swoim koncie i zmniejszysz ryzyko wycieku danych.
  5. Nie stosuj na Instagramie tego samego hasła, którego używasz do innych serwisów, nawet jeśli taki pomysł wydaje Ci się kuszący. Dzięki temu w przypadku kradzieży jednego z Twoich kont pozostałe pozostaną bezpieczne. Jeśli zapamiętanie długich i unikatowych haseł sprawia Ci trudność, skorzystaj z menedżera haseł, który wymaga zapamiętania tylko jednego hasła głównego.
  6. Ufaj, ale sprawdzaj – ta zasada doskonale sprawdza się w ochronie danych osobowych oraz urządzeń. Szkodliwe odnośniki możesz otrzymać nawet od swoich przyjaciół, współpracowników i członków rodziny. W rzeczywistości zostaną wysłane przez cyberprzestępców, którzy włamali się na ich konta. Dlatego zanim klikniesz odsyłacz od swojego kolegi, sprawdź go – możesz wpisać adres WWW bezpośrednio do przeglądarki internetowej. Jeżeli link znajduje się w wiadomości e-mail, zamiast od razu go kliknąć, najedź na niego kursorem i sprawdź, czy jest w porządku.
  7. Zachowaj ostrożność, gdy publikujesz skany i zdjęcia, szczególnie dotyczące dowodów tożsamości, biletów oraz dokumentów płatniczych. Lepiej powstrzymać się przed ujawnianiem informacji o swoim miejscu pobytu oraz szczegółów dotyczących podróży. Takie dane wskażą przestępcy, kiedy jesteś poza domem i można Cię obrabować, lub pomogą ukraść Twoje wrażliwe dane, takie jak poświadczenia dotyczące bankowości.

Więcej informacji oraz wskazówek, jak chronić swoje dane osobowe oraz konto na Instagramie, można znaleźć na oficjalnym blogu firmy Kaspersky – Kaspersky Daily: https://kaspersky.pl/blog.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »