Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Przygoda z fotografią

Przygoda z fotografią
Zobacz więcej zdjęć »
Od najmłodszych lat wiele osób, czuje iż zajęcie związane z robieniem zdjęć sprawia mu wiele przyjemności, podczas gdy jedna osoba wykona 1-2 zdjęcie swojej bliskiej osobie bądź też krajobrazowi, które go otacza to inna osoba, robi tych zdjęć dziesiątki, po to by po przegraniu na komputer

móc oglądać wszystkie zdjęcia i wybierać te najlepsze. Wykonywanie zdjęć, przynajmniej tych amatorskich nie jest obecnie tak drogie jak jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy zamiast karty pamięci w aparatach były drogie klisze, a każde zdjęcie musiało zostać wywołane przez specjalistę by móc go zobaczyć i stwierdzić czy jest ono satysfakcjonujące czy też nie.

 

Niewątpliwe aparaty cyfrowe, które są naszym pierwszym sprzętem, nie są odpowiednim sprzętem do wyjątkowych zdjęć, jednak nawet tymi aparatami jeśli mamy odpowiednie podejście, umiemy "złapać" odpowiedni moment, umiemy odpowiednio ustawić fotografowaną osobę to mamy olbrzymią przewagę nad innymi. Osoba, która dysponuje nawet najlepszą lustrzanką, a która nie posiada zdolności wyłapywania optymalnych kadrów, najciekawszych momentów czy też nie umie współpracować z osobami, którymi chcemy wykonać fotografię, nie zostanie profesjonalistą a jej zdjęcia będą odbiegać od ideału.

 

Jeśli nasza pasja nie mija i chcielibyśmy dokonać zakupu lepszego aparatu, takiego, którym będziemy mogli wykonać zdjęcia wyjątkowe to powinniśmy się zastanowić jaka fotografia najbardziej nas interesuje.

 

Istnieje kilka gatunków fotografii:

 

  • fotografia sesyjna
  • fotografia twarzy
  • fotografia makro
  • fotografia przedmiotów
  • fotografia krajobrazów

i za pewne wiele, wiele innych. Przy zakupie sprzętu musimy wiedzieć, do jakich zdjęci ma być przystosowany nasz aparat. O ile sam korpus lustrzanki jest przeważnie uniwersalny to już jednak obiektyw, który kupujemy przeważnie wraz z korpusem ma olbrzymie znaczenie. Przykładowo, jeśli zależy nam na fotografowaniu krajobrazów to nie możemy kupić obiektywu przystosowanego do fotografowania innych osób. Obiekty, który służy do robienia zdjęć innym osobom, przeważnie nie ma opcji zoom, czyli nie możemy przybliżać ani oddalać fotografowanego krajobrazu. Dodatkowo nie posiada on odpowiednich opcji związanych z ostrością czy głębią kolorów. Bardzo łatwo możemy kupić sprzęt, z którego nie będziemy zadowoleni, dlatego wiedza na temat sprzętu fotograficznego jest ważna już od samego początku. Wiele informacji na temat aparatów znajdziesz na blogu: http://fotograficznyblog.pl/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Usługowo Produkcyjny Zakład Stolarski
http://schodysarzynski.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »