Dom » Nieruchomość

Przygotuj bramę garażową na nadejście zimy

Przygotuj bramę garażową na nadejście zimy
Zobacz więcej zdjęć »
Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek, dzięki którym Twoje brama garażowa spokojnie przetrwa zimę bez żadnych uszkodzeń ani awarii.

Jest to jeden z wielu elementów na całej domowej posesji, który również wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a także częstego konserwowania, o czym także przeczytasz w naszym artykule. Zatem już nie przedłużamy i radzimy zacząć działać, ponieważ zima zbliża się do nas wielkimi krokami.Oczyszczenie i pielęgnacja to podstawa

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pamiętać to właśnie prawidłowa pielęgnacja. Nie chodzi nam absolutnie o codzienne czy nawet tygodniowe czyszczenie bramy, aby lśniła i błyszczała widocznie z drugiego końca ulicy. Bardziej chodzi o rutynowe oczyszczenie i przygotowanie na nadejście mrozów, wilgoci i generalnie zimy.

Niezależnie od tego z czego została wykonana Twoja brama garażowa, powinieneś w możliwe najprostszy sposób spróbować ją oczyścić z zebranego przez miniony sezon kurzu, błota i innych zabrudzeń. Wówczas dobrze jest wykorzystać wszelkiego rodzaju detergenty przeznaczone do chociażby do mycia samochodów itp. W ten sposób skrzydła bramy metalowej czy aluminiowej zostaną dokładnie oczyszczone, a przy tym dodatkowe substancje rozpuszczające usuną z nich trwalsze plamy. Możesz śmiało wykorzystać do tego cieplejszą wodę oraz grubszą gąbkę czy szczotkę.

Należy jednak pamiętać, aby przypadkiem do umycia bramy nie używać jakichkolwiek rozpuszczalników w czystej postaci, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia powierzchni i powstania brzydkich odbarwień na lakierze. Z drugiej strony jeśli posiadasz drewnianą bramę, równie dobrze byłoby ją opłukać z zabrudzeń, a następnie pomalować nową warstwę lakierobejcy czy specjalnego lakieru do drewna przeznaczonego do zewnętrznego użytku. Z pewnością odświeży to nie tylko wygląd takowej bramy, ale również zabezpieczy ją przed wilgocią i mrozami, które niedługo nadejdą.Uszczelnienie bramy

Musisz jednocześnie pamiętać o sprawdzeniu stanu uszczelek w Twojej bramie garażowej, ponieważ mogły one ulec uszkodzeniu, zerwaniu czy po prostu zużyciu, przez co nie utrzymują regularnej temperatury wewnątrz garażu. Może to okazać się bardzo problematyczne, kiedy pewnego dnia wejdziesz po swój samochód, a on mimo zaparkowania w środku będzie wymagał skrobania szyb i lusterek.

Koszt nowych uszczelek nie jest mocno wygórowany, a ich zamontowanie nie wymaga dużej ilości wolnego czasu, dlatego spokojnie możesz dokonać tego samodzielnie po wcześniejszym ich sprawdzeniu. Gdy okaże się, że wszystko z nimi w porządku, możesz dodatkowo zabezpieczyć je specjalnym preparatem, który nie tylko dłużej pomaga utrzymać je w czystości, ale również pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu elastyczności.Przegląd mechaniczny bramy

Ostatnią rzeczą jakiej trzeba koniecznie dokonać to sprawdzenie stanu części metalowych w bramie, jak na przykład łożyska albo sprężyny, które są nieustannie używane. W razie zetknięcia z korozją trzeba dokładnie wysmarować je preparatami antykorozyjnymi albo też wymienić na nowe. Samo uzupełnianie smaru jest bardzo istotne, ponieważ umożliwia on swobodne otwieranie i zamykanie bramy bez awarii, a także skrzypienia drzwi.

Natomiast, gdy mamy do czynienia z bramami już bardziej nowoczesnymi, które sterowane są automatycznie, powinniśmy dokładnie sprawdzić ich funkcjonowanie – czy wszystko działa sprawnie i szybko? Jeżeli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości, powinieneś zająć się tym osobiście lub skorzystać z pomocy fachowca elektryka, który będzie potrafił znaleźć przyczynę usterki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »