Technologie » Internet

Przyjazny e-urząd – konferencje dla samorządowców

Przyjazny e-urząd – konferencje dla samorządowców
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Embedos wraz ze Związkiem Powiatów Polskich organizuje w całej Polsce cykl konferencji pod wspólnym tytułem „Zastosowanie e-rozwiązań w budowaniu nowoczesnej i bezpiecznej organizacji: e-urząd w praktyce”.

Konferencje, adresowane do przedstawicieli administracji publicznej, poświęcone będą praktycznym aspektom budowania nowoczesnych e-urzędów.

Pierwsze spotkania odbędą się 11 i 12 marca br. w województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim. Do końca 2009 roku zaplanowanych jest 10 konferencji.

Głównym tematem wszystkich konferencji będzie tworzenie nowoczesnego urzędu przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych. Konferencje skierowane są do przedstawicieli jednostek samorządowych i terytorialnych: starostów, wójtów i burmistrzów urzędów powiatowych i gminnych oraz osób odpowiedzialnych za rozwój systemów IT w tych jednostkach. Drzwi otwarte są także dla przedstawicieli firm działających na terenie wybranych powiatów.

Nowoczesny e-urząd - jak go wdrożyć

Cykl konferencji rozpocznie się 11 marca i potrwa do końca 2009 roku. Swoim zasięgiem obejmie 6 województw. Podczas konferencji urzędnicy dowiedzą się jak, dzięki zastosowaniu elektronicznego obiegu dokumentów, usprawnić komunikację wewnętrzną i zewnętrzną w urzędzie. Poruszony zostanie temat zmiany modelu pracy z dokumentów papierowych na elektroniczne oraz możliwości jakie oferuje osobom decyzyjnym wprowadzenie zdalnego zatwierdzania dokumentów za pomocą sieci VPN. Uwzględnione zostanie zagadnienie ograniczenia kosztów związanych z drukowaniem i dostarczaniem dokumentów do urzędników oraz petentów. Uczestnicy konferencji dowiedzą się także jak, za pomocą wiadomości SMS, umożliwić obywatelom danego powiatu dostęp do rzeczywistego stanu załatwianych spraw. Ponadto na liście zagadnień poruszanych podczas konferencji omówiony zostanie temat finansowania wdrożeń e-urzędów z pomocą zewnętrznych źródeł, m. in. Unii Europejskiej. Podczas każdego ze spotkań, zaprezentowane zostaną rozwiązania informatyczne gwarantujące bezpieczeństwo danych, finansów oraz informacji gospodarczej w administracji. Poruszone zostaną także zagadnienia związane ze wsparciem zarządzania procesami jakości w organizacji i eliminacji niepożądanych zdarzeń.

Co ważne, na konferencji zaprezentowane zostaną przykłady jednostek samorządowych, w których z powodzeniem wdrożono już systemy e-urzędów. Uczestnicy będą mieli zatem okazję dowiedzieć się jak w praktyce działa elektroniczny obieg dokumentów.

Partnerem merytorycznym konferencji jest firma CRIF.

Konferencje w kujawsko-pomorskim i pomorskim

Pierwsze konferencje odbędą się w regionach, które mogą się pochwalić sprawnie funkcjonującymi e-urzędami.

11 marca br. miejscem spotkanie będzie Urząd Miasta w Aleksandrowie Kujawskim. Gospodarzami konferencji będą Andrzej Cieśla, Burmistrz Miasta Aleksandrów Kujawski oraz przedstawiciele firmy Embedos, która dostarcza instytucjom administracji publicznej gotowe i łatwe w obsłudze rozwiązania e-urząd. „Zapraszam wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak sprawić, by pracownicy urzędów byli zadowoleni ze swojej pracy, petenci nie obciążeni załatwianiem najdrobniejszych spraw, a przedstawiciele firm chętni inwestować swój kapitał w danym regionie" - mówi Andrzej Cieśla.

Druga konferencja odbędzie się już kolejnego dnia, 12 marca w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie. Gospodarzem tej konferencji, obok firmy Embedos, będzie Starosta Powiatu Kościerskiego - Wiesław Baryła, który, podobnie jak jego poprzednik, podzieli się z uczestnikami korzyściami wynikającymi z wprowadzenia przyjaznego urzędu. „Literka „e" przed słowem urząd naprawdę ma siłę rewolucjonizującą" - podsumowuje Wiesław Baryła.

Szczegółowe informacje

Najbliższe spotkania odbędą się:

11.03.09 r. (środa) Aleksandrów Kujawski, Urząd Miejski, ul. Słowackiego 8, w godz. 10.00 - 16.00.

12.03.09 r. (czwartek) Kościerzyna, Starostwo Powiatowe, ul. 3 Maja 9c, w godz. 10.00 - 16.00.

Więcej informacji o konferencjach znaleźć można na stronie organizatora: www.embedos.com.

firmie Embedos sp. z o.o.

Firma Embedos jest polskim producentem oprogramowania oraz zintegrowanych urządzeń przeznaczonych do pracy w sieciach komputerowych firm i instytucji publicznych. Firma zapewnia dostęp do profesjonalnych serwerów i aplikacji użytkowych wspierających procesy zachodzące w organizacji.

Trzonem oferty firmy jest serwer ethernus 2 - wielofunkcyjna platforma, która obsługuje najważniejsze funkcje sieciowe i serwerowe. Podstawą rozwiązania stanowi autorski system operacyjny embedOS 2.0, który w połączeniu z technologią firmy Intel i szerokim pakiet usług zapewnia przyjazne i wydajne środowisko pracy.

Embedos oferuje także kompleksowe rozwiązanie przygotowane specjalnie dla administracji publicznej - wykorzystujący platformę ethernus 2 system e-urząd pozwala on na całościową informatyzację urzędów, obejmującą m.in. wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów i skrzynki podawczej, zapewnienie zgodności z wymogami GIODO, a także innych funkcjonalności wymaganych w nowoczesnych urzędach i instytucjach.

Firma Embedos zapewnia klientom kompleksową obsługę: od analizy potrzeb poprzez usługi wdrożeniowe, szkolenia pracowników i systemy wsparcia technicznego. Do grona klientów producenta należy blisko 300 firm, instytucji i urzędów administracji publicznej. Rozwiązania firmy Embedos sprawdzają się doskonale zarówno w małych sieciach lokalnych, jak i w organizacjach o rozproszonej strukturze sieciowej.

W 2006 roku serwer ethernus został nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Intertelecom oraz zdobył Honorowy Puchar za najlepszy polski produkt. Uzyskał także nominację do Godła Promocyjnego „Teraz Polska". W 2007 roku oprogramowanie dla zintegrowanego serwera ethernus 2 zostało wyróżnione Złotym Laurem INFOTELA. Firma Embedos powstała w 2005 r. Działa wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Wchodzi w skład Grupy Passus istniejącej na rynku od 1991 roku i należącej do grona czołowych, polskich dostawców rozwiązań z obszaru informatyki i telekomunikacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »