Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Przyjęcia okolicznościowe a menu - 5 wskazówek jak idealnie dobrać potrawy

Przyjęcia okolicznościowe a menu - 5 wskazówek jak idealnie dobrać potrawy
Zobacz więcej zdjęć »
Organizacja przyjęcia wiąże się z wyborem odpowiedniego menu. Niezależnie, czy impreza odbędzie się w domu, czy w restauracji, od rodzaju i jakości podawanego jedzenia będzie zależało zadowolenie gości. Zatem, jakie menu wybrać, aby przyjęcia okolicznościowe były zawsze udane?


1. Menu na przyjęcia okolicznościowe dopasowane do sezonu
2. Jaka restauracja, takie menu
3. Czy pizzeria to dobre miejsce na przyjęcie okolicznościowe?

 

Wybór menu na przyjęcie okolicznościowe zależy głównie od miejsca, w którym się ono odbędzie. Restauracja zwykle ma zamknięty katalog potraw, z których komponuje się zestaw dań, natomiast w domu można puścić wodze fantazji. W obu przypadkach ważne jest, aby każdy gość znalazł w menu potrawę dla siebie.

 

Menu na przyjęcia okolicznościowe dopasowane do sezonu

 

Dobrym sposobem na wybór menu jest skupienie się na produktach sezonowych, z których można przygotować zarówno dania główne, jak i przekąski lub desery. Wiosną będą to świeże warzywa, latem słodkie owoce, jesienią aromatyczne grzyby, a zimą wszelkiego rodzaju warzywa bulwiaste, sałaty i kapusty. Rodzaj potraw sezonowych trzeba też uzależnić od okazji - inne dania będą dobre na letnie spotkanie w ogrodzie, a inne na eleganckie przyjęcia okolicznościowe w Warszawie.

 

Jaka restauracja, takie menu

 

Niemal każda restauracja oferuje swoim gościom sztywne menu nie tylko na co dzień, ale również na przyjęcia okolicznościowe. Spośród dostępnych potraw można skomponować własne menu, które zostanie zaserwowane gościom. Obecnie, kiedy wielu ludzi stosuje różnego rodzaju diety, zestaw dań trzeba dostosować do ich wymagań. Dobra restauracja, np. http://www.szkutnia.waw.pl/, podejmie się przygotowania menu rozszerzonego o potrawy dla gości ze specjalnymi wymaganiami.

 

Prawidłowo skomponowany zestaw dań jest uzależniony od czasu trwania przyjęcia. Na długich imprezach, które kończą się rano, należy podać co najmniej jedną ciepłą i sycącą potrawę. Wyjątkiem są przyjęcia odbywające się w lecie i na świeżym powietrzu - wtedy temperatura potraw powinna być dostosowana do temperatury panującej na dworze. Na modne standing party odpowiednie będą fingers food, czyli przekąski, które je się palcami, bez użycia sztućców lub talerzyków, a menu na imprezę "siedzącą" powinno być nie tylko różnorodne smakowo, ale także pod względem wielkości porcji.

 

Czy pizzeria to dobre miejsce na przyjęcie okolicznościowe?

 

Polacy kochają kuchnię włoską, dlatego organizacja przyjęcia okolicznościowego w pizzerii nie należy już do rzadkości. Prawdziwa, włoska pizzeria http://www.szkutnia.waw.pl/pl/o_restauracji/ ma w swoim menu potrawy dostosowane do wieku i preferencji swoich gości - dzieci mogą skusić się na specjalnie dla nich przygotowaną pizzę, a dorośli na bardziej wyrafinowane smakowo potrawy. Dania kuchni włoskiej są lekkie i różnorodne, dlatego pizzeria to dobre miejsce na luźne przyjęcia okolicznościowe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »