Motoryzacja » Moto Serwis

Przypomnienie o przeglądzie technicznym pojazdu – dostępne w SKP Łódź

Przypomnienie o przeglądzie technicznym pojazdu – dostępne w SKP Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy właściciel samochodu w Polsce musi wykonywać okresowe badanie techniczne, popularnie określane przeglądem technicznym. Przegląd w przypadku minimum 3-letnich aut, trzeba wykonywać raz w roku.
Aby nie przegapić terminu przeglądu, można skorzystać z bezpłatnej funkcji przypomnienia o zbliżającym się terminie wizyty na stacji diagnostycznej.

Stacja diagnostyczna SKP w Łodzi wprowadziła nową funkcjonalność na swojej stronie internetowej. Każdy kierujący, wypełniając prosty formularz, nie musi już pamiętać o dacie kolejnego przeglądu. 7 dni przed podaną przez siebie datą, otrzyma stosowne przypomnienie. Dlaczego tak ważne jest wykonywanie przeglądu w terminie?Termin przeglądu auta - przepisy

Wszystkie samochody poruszające się po drogach muszą przechodzić obowiązkowy przegląd techniczny. Częstotliwość wizyty na stacji diagnostycznej zależy od wieku pojazdu.

Nowe samochody muszą być sprawdzone pierwszy raz przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji. Dla przykładu: jeśli pojazd został zarejestrowany 1 lipca 2017 roku, właściciel pojazdu musi wykonać pierwszy przegląd samochodu do 1 lipca 2020 roku. Drugi przegląd wykonuje się przed upływem kolejnych 2 lat.

Od tego momentu kolejne badania techniczne wykonuje się już co roku. Data ważności przegląd jest wpisywana w dowodzie rejestracyjnym.Przegląd po terminie w 2020 roku

Co zrobić, gdy minął termin przeglądu samochodu? Przepisy obowiązujące w 2020 roku nakładają dodatkowe opłaty na właścicieli pojazdów, którzy z przeglądem spóźnili się więcej niż 45 dni. Jeśli kierujący przekroczył termin 45 dni będzie musiał zapłacić za przegląd 50% więcej, przykładowo za przegląd samochodu osobowego zamiast 98 zł, będzie trzeba zapłacić 147 zł.

Nie warto zwlekać z przyjazdem na stację kontroli, ponieważ w momencie kontroli drogowej np. przez policję, za brak ważnego przeglądu grozi mandat w wysokości do 500 zł oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Samochód bez przeglądu może zostać odholowany, a koszt holowania pokrywa właściciel pojazdu.Przypomnienie o przeglądzie

Działająca w Łodzi stacja kontroli pojazdów SKP Łódź wprowadziła nowe udogodnienie dla kierowców. Podając dane kontaktowe wraz z datą kolejnego przeglądu technicznego, właściciel pojazdu otrzyma automatyczne przypomnienie sms o zbliżającym się przeglądzie. Aby skorzystać z formularza kliknij tutaj.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »