Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Przywróć młodość swojemu spojrzeniu

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej przychodzą z pomocą wszystkim pragnącym zachować młody wygląd na dłużej, a rosnąca świadomość czynników przyspieszających proces starzenia się powoduje, że bez obaw patrzymy w przyszłość.

Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, co oznacza dość znaczący przyrost chorób związanych z wiekiem i postępującymi symptomami starzenia się naszych organizmów. Choć jesteśmy w stanie wiele zainwestować, aby dzięki odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej walczyć z oznakami upływającego czasu, to jednak pewne obszary związane z funkcjonowaniem naszego ciała przez dłuższy czas pozostawały poza zasięgiem skalpela czy lasera. Jednym z takich obszarów jeszcze do niedawna pozostawały nasze ... oczy. Mogliśmy walczyć z „kurzymi łapkami", czy z cieniami pod oczami wieloma dostępnymi metodami, ale nasz osłabiony i pogarszający się z wiekiem wzrok, mógł z łatwością zdradzić naszą prawdziwą datę urodzenia. Wystarczy chwila, by ktoś zauważył jak mrużymy oczy żeby dostrzec numer nadjeżdżającego autobusu, czy jak dyskretnie według nas sięgamy po okulary gdy kelner podaje nam menu w restauracji.


Jeśli nie okulary to co?

        Wszystkie objawy zarówno krótkowzroczności jak i starczowzroczności (czyli prezbiopii - pogorszenia widzenia z bliskiej odległości) powodują konieczność korekcji okularowej lub... przeprowadzenia odpowiednio dobranego przez lekarza okulistę zabiegu. Jeśli mamy zaćmę, możemy zdecydować się na zabieg jej usunięcia oraz wszczepienia wewnątrzgałkowych soczewek zaawansowanych technologicznie, które dodatkowo skorygują krótkowzroczność, starczowzroczność czy astygmatyzm. Zastosowanie tego typu soczewek, pozwala cieszyć się dobrym wzrokiem jak za czasów młodości, bez konieczności używania okularów do bliży lub dali. Soczewki te, zawierają specjalny filtr, który zabezpiecza wnętrze oka przez niekorzystnym działaniem światła ultrafioletowego i niebieskiego, co w istotny sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej(AMD), które również często pojawia się z wiekiem. Soczewki zaawansowane technologicznie mają tą przewagę nad zabiegami laserowymi, że dodatkowo chronią pacjenta przed zaćmą w przyszłości, co ma niebagatelne znaczenie w obliczu faktu, że aż 27 milionów ludzi na całym świecie cierpi na zaćmę, z czego w Polsce choruje na nią ok. 800 tys. Można powiedzieć, że jest to choroba nieuchronna (szczególnie u osób po 60 roku życia, choć rośnie liczba coraz młodszych osób chorujących na zaćmę), związana z wiekiem, a nieleczona może prowadzić do ślepoty.

Soczewki wewnątrzgałkowe - komfort dla pacjenta

   

    Najnowszą i najskuteczniejszą techniką usuwania zaćmy jest fakoemulsyfikacja ultradźwiękami i wszczepienie soczewek wewnątrzgałkowych. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 20 min.  Poprawa widzenia następuje już po kilku dniach od zabiegu. Klinika Laguna Medical w Gdyni oferuje m.in. zabiegi chirurgicznego usunięcia zaćmy, z wykorzystaniem soczewek wewnątrzgałkowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. W ofercie kliniki dostępne są cztery rodzaje soczewek: ReSTOR, Toric, Natural IQ oraz Natural, wyprodukowane przez firmę Alcon z wysokiej jakości materiału akrylowo hydrofobowego, posiadającego  biozgodność z tkankami oka oraz dobrze przylegającego do torebki soczewki, co m.in. minimalizuje ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Grono wybitnych specjalistów pracujących w klinice Laguna Medical, jak dr Piotr Gołębiowski, czy dr n. med. Jan Staniewicz, jest gwarancją najwyższej jakości świadczonych usług, bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów oraz najnowocześniejszych materiałów wykorzystywanych w klinice. W celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, pacjent przechodzi specjalistyczne badania kwalifikacyjne. W przeciągu tygodnia od ich zakończenia wykonywany jest zabieg.

Poddanie się takiemu zabiegowi daje możliwość osobom chorującym na zaćmę rozpoczęcia nowego etapu życia, zwiększenia komfortu życia i cieszenia się doskonałym wzrokiem jak za czasów młodości.

Klinikę Laguna Medical wyróżnia kompleksowość leczenia okulistycznego. Oprócz zaawansowanej diagnostyki, klinika oferuje pełen pakiet zabiegów okulistycznych ( w tym tak unikalne procedury jak: witrektomia i iniekcje doszklistkowe). Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w trybie jednodniowym bez konieczności hospitalizacji.

Więcej informacji o klinice oraz opinie pacjentów na jej temat można znaleźć na stronie: http://www.lagunamedical.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »