Technologie » Komputery

QLIK piąty raz z rzędu wśród liderów magicznego kwadratu B

Qlik ogłosił, że znalazł się wśród liderów w raporcie Gartnera Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms.

To wyróżnienie oznacza, że Qlik piąty raz z rzędu zapewnił sobie miejsce w kwadrancie liderów dzięki kompletności wizji oraz zdolności do osiągania założonych celów biznesowych. Raport Magic Quadrant firmy analitycznej Gartner przedstawia przekrojowy obraz działalności dostawców w danym segmencie rynku, aby pomóc użytkownikom końcowym w podjęciu najlepszej decyzji przy wyborze partnera lub dostawcy usług czy produktów.

Według raportu, „zmieniające się platformy pozwalają zarówno analitykom, jak i zwykłym użytkownikom biznesowym na szybkie wyciąganie wniosków i analizowanie danych, a działom IT na budowanie aplikacji analitycznych odpowiadających na zapotrzebowanie biznesu. Gartner szacuje, iż ponad połowa dokonywanych zakupów opiera się na danych. Zmiana w kierunku dostarczenia większych możliwości użytkownikom biznesowym i zdecentralizowania analiz danych, zwiększyła nacisk kładziony na zgodność danych.”

Zawsze wyróżnialiśmy się na rynku BI. Był czas, gdy nasza oferta data discovery była wizjonerską koncepcją, nowością, którą uznani producenci próbowali zawrzeć w swoich produktach. Teraz konkluzje raportu wskazują, że data discovery ustanowiła standard bycia liderem branży BI. – mówi Lars Bjork, CEO Qlik – Jako prekursorzy tej branży, w dalszym ciągu będziemy rozwijać obszar wizualizacji i zarządzania danymi, tym samym zmieniając reguły gry na rynku.
Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/business_intelligence/qlik_piaty_raz_z_rzedu_wsrod_liderow_magicznego_kwadratu_bi.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »