Dom » Architektura

QR CODE w dużym formacie

QR CODE w dużym formacie
Zobacz więcej zdjęć »
Z QR Codem najłatwiej spotykać się w czasopismach, muzeach, przewodnikach. W Gdańsku powstał pierwszy w Polsce QR Code zapisany w... nawierzchni.

Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich (MTG) pojawiła się realizacja artystyczna zaprojektowana przez designera Jerzego Dobrzańskiego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguWykorzystując rosnącą popularność QR Codów, artysta zaproponował ułożenie nawierzchni z kostki brukowej w postaci alfanumerycznego, dwuwymiarowego kodu kreskowego. We wzorze zostały zaszyfrowane linki do stron internetowych Międzynarodowych Targów Gdańskich, Miasta Gdańsk oraz Fundacji Wspólnota Gdańska. Projekt został wykonany z kostek brukowych firmy Libet.

Informacje „zaszyte” w nawierzchni będą możliwe do odczytania z chwilą zaktualizowania zdjęć satelitarnych rejonu. Ze względów praktycznych, przy zakodowanej w ten sposób nawierzchni, będzie umieszczona tabliczka z miniaturową kopią kodu. Dzięki temu również odwiedzający targi odczytają zawartość ogromnego QR Codu, robiąc zdjęcie miniatury telefonem komórkowym.

Jerzy Dobrzański planuje wspólnie z Libetem zrealizować podobne przedsięwzięcia także w innych rejonach naszego kraju, gdzie w przestrzeni publicznej powstaną zakodowane dane dotyczące muzeów, galerii, historii miasta oraz informacje turystyczne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »