Technologie » Komputery

Qualiac ERP ubezpieczy twoją przyszłość

MGEN to jedna z największych firm na rynku francuskim zajmujących się ubezpieczeniami zdrowotnymi dla pracowników państwowej oświaty.

W jej skład wchodzi pięć przedsiębiorstw ubezpieczeniowych o zróżnicowanej działalności takiej, jak między innymi zarządzanie obowiązkowymi ubezpieczeniami zdrowotnymi w oświacie, opieką zdrowotną, funduszami reasekuracyjnymi, ubezpieczeniami na życie, działaniami socjalnymi, a także działalnością społeczną i zdrowotną.

Obecnie z usług MGEN korzysta około 3 124 000 klientów. Biura firmy rozlokowane są we wszystkich rejonach Francji. Przedsiębiorstwo realizuje dziennie ponad 150 tysiące przelewów i zatrudnia 9300 osób. We władaniu firmy znajduje się również sieć 37 placówek zdrowotnych.

Kilka lat temu kierownictwo MGEN podjęło decyzję o konieczności całkowitej przebudowy systemu IT do zarządzania przedsiębiorstwem. Związane to było między innymi z koniecznością wprowadzenia gruntownych zmian w zarządzaniu rachunkowością ubezpieczeń zdrowotnych. Wcześniej działalność ta prowadzona była w ponad 100 różnych lokalizacjach w całej Francji. Po zmianach zarządzanie rachunkowością ulokowane miało być już tylko w dwóch miejscach – w Lille i Reims. Kompleksowy projekt przebudowy systemu IT powierzony został firmie Qualiac.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/erp/qualiac_erp_ubezpieczy_twoja_przyszlosc.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »