Kultura, sztuka » Muzyka

"Rachmaninow Gala" jesienią w Warszawie

"Rachmaninow Gala" jesienią w Warszawie
Zobacz więcej zdjęć »
4 listopada w warszawskiej Filharmonii Narodowej wystąpi znakomity rosyjski pianista Denis Matsuev wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Będzie to pierwszy z cyklu koncertów poświęconych twórczości Siergieja Rachmaninowa, organizowanych z okazji obchodów 140 rocznicy urodzin kompozytora.

Denis Matsuev to jeden z najbardziej uzdolnionych pianistów na świecie.

Od czasu triumfu odniesionego w 1998 roku na XXI Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie szybko stał się gwiazdą światowego formatu i jednym z najbardziej docenianych pianistów swojego pokolenia. Jest wybitnym znawcą i wykonawcą dzieł Rachmaninowa, któremu w całości poświęci swoją najbliższą trasę koncertową. Pierwszym punktem światowego tournée „Rachmaniow Gala" będzie Warszawa, gdzie Denis Matsuev zagra z polską orkiestrą Sinfonia Varsovia.

„Rachmaninow Gala" to niezwykłe wydarzenie muzyczne organizowane na cześć wielkiego rosyjskiego kompozytora wspólnie z Fundacją im. Siergieja Rachmaninowa, utworzoną w 1999 roku przez jego wnuka, Aleksandra Rachmaninowa, żyjącego w rodzinnej rezydencji Rachmaninowów „Villa Senar" w Szwajcarii. Pan Aleksander Rachmaninow będzie gościem specjalnym listopadowego koncertu w Warszawie.

Polskim akcentem warszawskiego koncertu będzie występ znanej i cenionej orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją rosyjskiego mistrza batuty Aleksandra Sladkovsky'ego. W programie znajdzie się II Symfonia e-moll, op. 27 i III Koncert fortepianowy d-moll, op. 30.

Partnerami koncertu są firmy Gazprom i EuRoPol GAZ, mecenasi kultury rosyjskiej w Polsce. To dzięki ich wsparciu cykl „Rachmaninow Gala" zostanie zainaugurowany właśnie w Warszawie.

Jubileuszowy koncert „Rachmaninow Gala" odbędzie się 4 listopada w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie o godz. 19:00. Bilety będą dostępne w kasach filharmonii oraz na stronie eBilet.pl od 1 września. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Więcej informacji:

Katarzyna Dmowska, Media Metropolis, tel. 601 447 151, e-mail: kdmowska@mediametropolis.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

metropolis

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »