Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Raciborska Izba Gospodarcza otrzymała platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Raciborska Izba Gospodarcza otrzymała platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji
Zobacz więcej zdjęć »
W sobotę, 20 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się 26. uroczysta gala wręczenie Laurów Umiejętności i Kompetencji. Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która w tym roku platynowe wyróżnienie przyznała m.in. Raciborskiej Izbie Gospodarczej.

Nagrodę odebrał prezes RIG-u Tadeusz Ekiert.

Laur Umiejętności i Kompetencji, nazwany też „Śląskim Wawrzynem” przyznawany jest od 26 lat. Takie wyróżnienie otrzymują ludzie nieprzeciętni ze świata kultury, polityki czy nauki; wyróżniające się przedsiębiorstwa; organizacje i instytucje, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich. 

Przedsięwzięcie, nie tylko na trwałe wpisało się w polską rzeczywistość, ale swoim zasięgiem objęło też Europę. Na przestrzeni lat, takie wyróżnienia otrzymali m.in.: Jan Paweł II, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Dur?o Barroso, Sekretarz Generalny NATO Javier Solana, Emisariusz Komendy AK i Rządu RP w Londynie Jan Nowak Jeziorański, Komisarz UE ds. Energii Andris Piebalgs, Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz czy wybitny polski kompozytor Krzysztof Penderecki. W tym roku, w tak zacnym gronie znalazła się również Raciborska Izba Gospodarcza. – Pierwszy raz takie wyróżnienie otrzymałem dawno temu, w 1993 roku jako prezes szybko rozwijającego się RAFAKO. Tym razem jako przedstawiciel skupionego w Izbie Gospodarczej biznesu. Cieszę się z tego wyróżnienia, bo nagroda ta świadczy o tym, że rozwój biznesu w naszym mieście jest dobrze postrzegany również poza jego granicami - mówi Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej. Prezesowi RIG towarzyszyli prezydent Raciborza Mirosław Lenk oraz raciborski starosta- Ryszard Winiarski. 

Wymienione autorytety łączy aktywna i pełna determinacji postawa, której owocem jest kształtowanie obrazu współczesnej Polski. Ich słowa oraz konkretne czyny już dziś uznawane są za symboliczne i na stałe wpisały się w naszą historię.

* * *
Autor tekstu: Justyna Korzeniak/ Adventure Media
Autor zdjęć: Katarzyna Ekiert / Adventure Media

* * * 
Raciborska Izba Gospodarcza 

Raciborska Izba Gospodarcza jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorstwa i osoby prowadzące działalność gospodarczą, która powstała 03.09.1990 r. RIG wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu, tworzy warunki współpracy w kraju i za granicą. Izba reprezentuje jednostki gospodarcze wobec władz samorządowych, urzędów i instytucji.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »