Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Racibórz Okiem Przybysza - RCK zaprasza w podróż po znanym i nieznanym Raciborzu

Racibórz Okiem Przybysza - RCK zaprasza w podróż po znanym i nieznanym Raciborzu
Zobacz więcej zdjęć »
Fotografie to zatrzymane w kadrze wspomnienia, które pozostają z nami na zawsze. Wspomnienia z Raciborza, miasta, które 800 lat temu otrzymało prawa miejskie, zapisane na zdjęciach 40 fotografów będzie można podziwiać w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 w sali kameralnej RCK.

Wernisaż pt. „Racibórz Okiem Przybysza” to efekt wizyty, jaką przedstawiciele Raciborskiego Centrum Kultury zorganizowali artystom z kilku miast Polski. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


W pewien słoneczny czerwcowy dzień, na ulicach Raciborza mogliśmy spotkać sporą grupę osób z aparatami w dłoni. Nie byli to turyści, którzy przyjechali zwiedzać Racibórz, a zorganizowana przez Raciborskie Centrum Kultury wizyta 40 fotografów artystów, którzy przyjechali poznać nieznane im dotąd miasto i zapisać je na swoich kartach pamięci. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. - Gościliśmy artystów ze Ślaska, Krakowa i Wrocławia. Dla wszystkich tych osób Racibórz nie był wcześniej znanym miastem. Mimo, że przyjechali z atrakcyjnych turystycznie miejscowości, naszym miastem byli szczerze oczarowani. A efekty ich pracy będzie można podziwiać już w najbliższą niedzielę podczas wernisażu. Zachęcam serdecznie do przybycia - mówi Anna Kokolus, wicedyrektor Raciborskiego Centrum Kultury. 

Fotografów po mieście oprowadzali Danuta Jarosz oraz Andrzej Śliwicki. Dotarli do miejsc znanych, ale także tych zupełnie zapomnianych. - Wszyscy szukali prawdy i piękna w miejscach, które nam - raciborzanom - czasami wydają się zwykłe i banalne - podkreśla A. Kokolus. Niektórzy z nich powrócili do Raciborza w celu zebrania większego materiału zdjęciowego.Wystawę śmiało nazwać można zbiorowym portretem Raciborza. Prezentuje ona różnorodność spojrzeń na codzienność mieszkańców, ale także niezwykłość. Zdjęcia próbujące uchwycić z marszu genius loci Książęcego Miasta Racibórz zapewne dostarczą wielu wzruszeń, ale także wielu zaskoczeń.***

Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media
Zdjęcia: Archiwum RCK ***

Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców. Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »