Rozrywka i wypoczynek » Sport

Racibórz ponownie zamieni się w Japonię

Racibórz ponownie zamieni się w Japonię
Zobacz więcej zdjęć »
Do Raciborza ponownie zawitają światowej sławy mistrzowie japońskich sztuk walki. W restauracjach serwowane będą specjały kraju kwitnącej wiśni, a placówki kulturalne i oświatowe zorganizują japońskie warsztaty. Wszystkie te atrakcje odbędą sięw ramach II Budo Gali.

- Japonia to nie tylko sztuki walki, ale przede wszystkim niepowtarzalna kultura, sztuka i filozofia. O tym, jak piękny i fascynujący jest ten kraj wiedzą tylko ci, którzy tam byli. Taka podróż sporo kosztuje i nie każdego na nią stać. Dlatego choć na tydzień postanowiłem przenieść ten cudowny kraj do Raciborza- mówi Jacek Ostrowski, mistrz i instruktor Aikido (4 dan) i Jujutsu (3 dan) oraz inicjator Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuki i Kultury Japonii, zapowiadając kolejną edycję tej imprezy.


II Interdyscyplinarny Festiwal Sztuki i Kultury Japonii odbywać się będzie od 14 do 20 października 2013 w Raciborzu i ponownie towarzyszyć mu będzie mnóstwo atrakcji. - Na pewno nie zabraknie imprez, które choć na chwilę przeniosą raciborzan do kraju kwitnącej wiśni. Będę koncerty, wystawy, warsztaty, ale przede wszystkim pokazy i zajęcia z światowej sławy mistrzami sztuk walki- wylicza Jacek Ostrowski i zachęca jednocześnie placówki oświatowe i kulturalne z całego powiatu, aby przyłączyły się do szerzenia japońskich klimatów. J. Ostrowski zaprasza również raciborskich restauratorów, aby podczas trwania festiwalu serwowali orientalne specjały.


Największe show- Budo Gala, czyli pokazy światowej sławy mistrzów w m.in. Aikido, Kendo, Ju-Jutsu, Karate, czy Jodo odbędzie się w sobotni wieczór (19 października) w Arenie Rafako. - Ubiegłoroczna Budo Gala wypadła wspaniale, publiczność dopisała, uczestnicy byli zadowoleni i już zapowiedzieli udział w tegorocznej imprezie. Ale każde wydarzenie trzeba uatrakcyjniać. W tym roku chciałbym sprawić jeszcze więcej przyjemności i dostarczyć jeszcze większych wrażeń miłośnikom sztuk walki, ale nie mamy jeszcze dopiętego budżetu, więc nie wiem, na ile będziemy w stanie uatrakcyjnić pokazy- przyznaje Ostrowski zapraszając do współpracy osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób wesprzeć raciborską Budo Galę.


- Na pewno nowością podczas tegorocznego festiwalu będą zajęcia z samoobrony japońskiej dla kobiet. Odbywać się będą od poniedziałku (14 października) do czwartku (17 października) w Arenie Rafako- dodaje inicjator imprezy. Mężczyźni zaś będą mieli okazję poćwiczyć pod okiem mistrzów wschodnich sztuk walki, a dzieci wziąć udział w zajęciach „Mój pierwszy krok”, gdzie też nauczą się technik samoobrony od znanych w świecie samurajów. Ponadto każdy, kogo choć trochę fascynuje ten niezwykły kraj może nauczyć się sztuki Origami, Shodo (kaligrafia) czy Sumie (malarstwo).


Budo Gala, to przede wszystkim pokazy sztuk walki, japońska kultura, sztuka i filozofia, ale także doskonała okazja do spotkania z innymi miłośnikami Japonii, poznania ciekawych ludzi i nabycia nowych doświadczeń. Dlatego już teraz organizatorzy festiwalu serdecznie zapraszają wszystkich, niezależnie od wieku i płci raciborzan i przyjezdnych do uczestnictwa w imprezie.


***

Gala „Budo”- Interdyscyplinarny Festiwal Sztuki i Kultury Japońskiej „Budo” odbędzie się od 14.10 do 20.10.2013 w Raciborzu. Festiwal w pełni poświęcony kulturze i sztuce kraju kwitnącej wiśni. Podczas gali odbędą się zajęcia z największymi mistrzami sztuk walki, zawody, wystawy czy prelekcje. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »