Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rafako dla ratownictwa medycznego

Rafako dla ratownictwa medycznego
Zobacz więcej zdjęć »
23 ekipy ratunkowe z całej Polski zjechały w dniach 13-16 maja 2010 r. do Raciborza, które było gospodarzem V Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym.

Bezpośrednim organizatorem i patronem zawodów jest Związek Pracowników Ratownictwa Medycznego SP ZOZ. Małgorzata Popławska, szefowa tej organizacji, przypomina, że to jedne z sześciu eliminacji do mistrzostw Polski, a po raz pierwszy i Europy w ratownictwie medycznym.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Racibórz inauguruje eliminacje. W najbliższych tygodniach podobne zawody odbędą się jeszcze w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu. Po raz pierwszy zorganizowane zostaną też Mistrzostwa Europy Ratowników Medycznych, które odbędą się w Olsztynie. Jako reprezentanci Polski wezmą w nich udział zwycięzcy wszystkich sześciu zawodów eliminacji krajowych – zapowiada prezes Popławska.

Ratownicy z Raciborza są nie tylko gospodarzami V Otwartych Mistrzostw Śląska, ale bronią też tytułu Mistrza Śląską w Ratownictwie Medycznym. - Wystawiliśmy jednak całkiem świeżą ekipę, która pierwszy raz uczestniczy w jakichkolwiek zawodach. Wszystko po to, by uniknąć podejrzeń, że najlepiej wygrywa się na swoim terenie – wyjaśnia dr Piotr Sokołowski, kierownik raciborskiego Pogotowia Ratunkowego.

W uroczystości otwarcia zawodów, która odbyła się 13 maja 2010 r. w Domu Myśliwskim RAFAKO przy ul. Łąkowej, uczestniczyli m.in. wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, starosta raciborski Adam Hajduk, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej prof. Krystyn Sosada, dyrektor Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu Ryszard Rudnik, przedstawiciele śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, a także przedstawiciele głównego sponsora zawodów – RAFAKO S.A.

- W RAFAKO wykonujemy różne prace, które często wymagają specjalnego nadzoru ze strony służb ratownictwa medycznego. Poza tym kładziemy szczególny nacisk, by nasi pracownicy potrafili udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym zakresie współpracujemy z raciborskim pogotowiem, które regularnie szkoli naszych pracowników. Stąd też nasze wsparcie tej wspaniałej imprezy, jaką są Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym – tłumaczy Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A.

V Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym Racibórz 2010 zakończyły się 16 maja 2010 r. Ekipy ratunkowe z całej Polski walczyły o tytuł Mistrza Śląska w Ratownictwie Medycznym podczas specjalnie przygotowanych zadań ratowniczych. Najlepsza okazała się drużyna Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – WPR Katowice. Ideą zawodów jest zdobywanie kolejnych nowych doświadczeń z zakresu udzielania fachowej pomocy medycznej, wymiana spostrzeżeń pomiędzy zawodnikami, a przede wszystkim wspólne spotkanie i zawieranie nowych przyjaźni. Celem zawodów jest promocja ratownictwa medycznego.

ZDJĘCIE:

RAFAKO 1 – RAFAKO dla ratownictwa medycznego
PODPIS: W zawodach uczestniczą 23 ekipy ratownicze z całej Polski.

RAFAKO 2 – RAFAKO dla ratownictwa medycznego

PODPIS: W zawodach uczestniczą 23 ekipy ratownicze z całej Polski.

RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »