Zdrowie » Medycyna
Rafako dla ratownictwa medycznego
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Bezpośrednim organizatorem i patronem zawodów jest Związek Pracowników Ratownictwa Medycznego SP ZOZ. Małgorzata Popławska, szefowa tej organizacji, przypomina, że to jedne z sześciu eliminacji do mistrzostw Polski, a po raz pierwszy i Europy w ratownictwie medycznym.
- Racibórz inauguruje eliminacje. W najbliższych tygodniach podobne zawody odbędą się jeszcze w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu. Po raz pierwszy zorganizowane zostaną też Mistrzostwa Europy Ratowników Medycznych, które odbędą się w Olsztynie. Jako reprezentanci Polski wezmą w nich udział zwycięzcy wszystkich sześciu zawodów eliminacji krajowych – zapowiada prezes Popławska.
Ratownicy z Raciborza są nie tylko gospodarzami V Otwartych Mistrzostw Śląska, ale bronią też tytułu Mistrza Śląską w Ratownictwie Medycznym. - Wystawiliśmy jednak całkiem świeżą ekipę, która pierwszy raz uczestniczy w jakichkolwiek zawodach. Wszystko po to, by uniknąć podejrzeń, że najlepiej wygrywa się na swoim terenie – wyjaśnia dr Piotr Sokołowski, kierownik raciborskiego Pogotowia Ratunkowego.
W uroczystości otwarcia zawodów, która odbyła się 13 maja 2010 r. w Domu Myśliwskim RAFAKO przy ul. Łąkowej, uczestniczyli m.in. wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, starosta raciborski Adam Hajduk, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej prof. Krystyn Sosada, dyrektor Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu Ryszard Rudnik, przedstawiciele śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, a także przedstawiciele głównego sponsora zawodów – RAFAKO S.A.
- W RAFAKO wykonujemy różne prace, które często wymagają specjalnego nadzoru ze strony służb ratownictwa medycznego. Poza tym kładziemy szczególny nacisk, by nasi pracownicy potrafili udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym zakresie współpracujemy z raciborskim pogotowiem, które regularnie szkoli naszych pracowników. Stąd też nasze wsparcie tej wspaniałej imprezy, jaką są Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym – tłumaczy Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A.
V Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym Racibórz 2010 zakończyły się 16 maja 2010 r. Ekipy ratunkowe z całej Polski walczyły o tytuł Mistrza Śląska w Ratownictwie Medycznym podczas specjalnie przygotowanych zadań ratowniczych. Najlepsza okazała się drużyna Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – WPR Katowice. Ideą zawodów jest zdobywanie kolejnych nowych doświadczeń z zakresu udzielania fachowej pomocy medycznej, wymiana spostrzeżeń pomiędzy zawodnikami, a przede wszystkim wspólne spotkanie i zawieranie nowych przyjaźni. Celem zawodów jest promocja ratownictwa medycznego.
ZDJĘCIE:
RAFAKO 1 – RAFAKO dla ratownictwa medycznego
PODPIS: W zawodach uczestniczą 23 ekipy ratownicze z całej Polski.
RAFAKO 2 – RAFAKO dla ratownictwa medycznego
PODPIS: W zawodach uczestniczą 23 ekipy ratownicze z całej Polski.
RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.
Nadesłał:
Adventure Media
|

Przed sesją do lasu! Studenci chcą „zielonych recept” na kryzys psychiczny
Duże przeszklenia, większe wyzwania. Nowoczesna architektura zmienia technologie szyb zespolonych?
Jak zmieniły się polskie wnętrza przez ostatnie dziesięciolecia? 30 lat projektowania wygody z PEKA
Mit termosu i oddychania ścian
Zyxel Networks wprowadza na rynek trzy modele AP. Pomogą MSP zdobyć rynek rozwiązań zewnętrznych
Komentarze (0)