Gospodarka » Przemysł

RAFAKO S.A. na POWER-GEN India & Central Asia 2017 w New Delhi

RAFAKO S.A. na POWER-GEN India & Central Asia 2017 w New Delhi
Zobacz więcej zdjęć »
- Nasza oferta z zakresu instalacji ochrony środowiska wzbudza bardzo duże zainteresowanie potencjalnych klientów w Indiach. To dla nas bardzo istotne, aby stale umacniać swoją pozycję na tamtejszym rynku - powiedział Marian Molenda, dyrektor rozwoju biznesu w RAFAKO S.A.

po zakończeniu targów POWER-GEN India & Central Asia 2017. To istotne branżowe wydarzenie, zgromadziło najważniejszych światowych przedstawicieli sektora energetycznego. W tym gronie, po raz drugi, znalazła się raciborska Spółka.

POWER-GEN India & Central Asia 2017, odbyły się w dniach 17-19 maja w New Delhi. To niezwykle ważne wydarzenie, zgromadziło ponad 5000 specjalistów z branży energetycznej, z całego świata. W trakcie targów swoje technologie zaprezentowało ponad 200 wystawców, zaś konferencja odbyła się przy udziale niemal 100 panelistów. 

Pośród tak ważnego grona, po raz kolejny znalazło się RAFAKO S.A. - W  POWER-GEN India mieliśmy przyjemność uczestniczyć po raz drugi. Zainteresowanie ofertą RAFAKO S.A. było bardzo duże. Produktami, na które inwestorzy odwiedzający nasze stoisko najintensywniej zwracali uwagę, były instalacje ochrony środowiska (odsiarczania, odazotowanie spalin) oraz kotły fluidalne - powiedział Marian Molenda, dyrektor rozwoju biznesu RAFAKO S.A. (Obszar: Europa Zachodnia, Turcja, Indie), który dodał, że rynek indyjski jest niezwykle obiecujący za względu na sporą liczbę bloków energetycznych opalanych paliwami stałymi, dla których RAFAKO S.A. posiada kompleksową ofertę w zakresie budowy i modernizacji kotłów oraz budowy instalacji odsiarczania i odazotowania spalin

Warto nadmienić, że zainteresowanie ofertą RAFAKO S.A. podyktowane jest m.in. istotną zmianą przepisów ochrony środowiska w Indiach, w zakresie obniżenia emisji tlenków siarki i azotu oraz emisji pyłów, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku. -  W grudniu 2015 roku, na paryskiej konferencji klimatycznej, Indie zobowiązały się do podpisania umowy o emisji tlenków siarki i azotu. W związku z tym wydano nowe normy, które niemal pokrywają się z tymi obowiązującymi w Unii Europejskiej. W rezultacie technologie, produkty i kompetencje RAFAKO S.A. jak najbardziej wpisują się w potrzeby tamtejszego sektora energetycznego - wyjaśnił Marian Molenda i zaznaczył, że w ostatnich 20 latach odnotowano w Indiach znaczny rozwój, dzięki czemu  obecnie posiadają bardzo duży potencjał technologiczny i inżynieryjny. 

Należy także wspomnieć, że RAFAKO S.A. już od ponad 40 lat istnieje na rynku indyjskim. - W Indiach pracuje 14 kotłów zaprojektowanych, wyprodukowanych i dostarczonych na tamtejszy rynek. Obecnie, po zakończeniu POWER-GEN India mamy kolejne zapytania ofertowe. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi na dostawę instalacji ochrony środowiska dla 11 bloków energetycznych. Czas pokaże jakie będą tego rezultaty. Jesteśmy dobrej myśli - dodał M. Molenda. 

- Indie to jeden z najciekawszych z naszego punktu widzenia rynków, jeśli chodzi o energetykę konwencjonalną, ponieważ jest ona oparta głównie na węglu. Ponadto, mamy doświadczenie, jeśli chodzi o dostawy urządzeń na ten rynek. Wprawdzie ostatni kompletny kocioł budowaliśmy pod koniec lat 90., tym niemniej mamy tutaj kontakty techniczno-handlowe, które z pewnością przydadzą się nam przy nowych tematach. W tym roku bardzo aktywnie penetrujemy dalekie a zarazem bliskie nam rynki. Dalekie, ponieważ są to takie kraje, jak Indonezja, Turcja, RPA czy wspomniane Indie, a bliskie, ponieważ we wszystkich tych krajach mamy do czynienia z projektami opartymi na paliwie węglowym  - podsumował obecny targach Piotr Karaś, dyrektor biura marketingu RAFAKO S.A.

* * *
RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.
* * *

KONTAKT:

www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »