Rozrywka i wypoczynek » Sport

Rafakowcy w Warszawie zainaugurowali sezon biegowy

Rafakowcy w Warszawie zainaugurowali sezon biegowy
Zobacz więcej zdjęć »
Piękna pogoda, tysiące biegaczy, wspaniała organizacja, czyli 12. PZU Półmaraton Warszawski, w którym 26 marca uczestniczyli biegacze z firmy RAFAKO S.A. Najlepszy wynik z załogi wybiegał Paweł Klinik. Drużynowo rafakowcy zajęli wysokie 8. miejsce w kat. Najszybsza firma.

Udziałem w 12. PZU Półmaratonie Warszawskim zawodnicy reprezentujący firmę RAFAKO S.A. oficjalnie rozpoczęli tegoroczny sezon biegowy. Na starcie największego w kraju biegu ulicznego ustawiło się blisko 13 tys. zawodników z całego świata. W tym gronie znalazło się także 5 reprezentantów raciborskiej Spółki. Wspaniała organizacja, w miarę płaska trasa, a do tego piękna wiosenna aura sprzyjała osiąganiu kolejnych życiowych rekordów. Potwierdzić to mogą Krzysztof Jeremicz (1:34:27) i Henryk Wiliger (1:41:20). - Półmaraton Warszawski był nie tylko największym, ale i jednym z najlepiej zorganizowanych biegów, w jakim dane mi było uczestniczyć. Ciekawa trasa, pokazująca uroki Warszawy i świetny doping kibiców skutecznie dodawały skrzydeł. Sporym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że o ponad półtorej minuty udało mi się pobić moją życiówkę. Bardzo się z tego cieszę. Myślę, że doda mi to więcej wiary w siebie - relacjonuje Krzysztof Jeremicz z RAFAKO S.A.

Dystans 21 097,5 m najszybciej z rafakowców pokonali: Paweł Klinik, uzyskując czas 1:24:28 i plasując się na 363 miejscu oraz Jan Wilczek (1:31:24). - Pogoda dopisała. Chłodno i niezbyt mocny wiatr to prawie idealne warunki do osiągania najlepszych swoich wyników. Jednak do końca nie wiedziałem, czy wystartuję w tej rywalizacji, ponieważ tydzień wcześniej brałem udział w Półmaratonie Marzanny w Krakowie, w którym udało mi się zrobić tzw. „życiówkę”. Pierwsze kilometry pokazały, że nogi jeszcze nie zregenerowały się całkowicie, ale czułem się dobrze i z każdym krokiem powoli się rozkręcałem – mówi Paweł Klinik z RAFAKO S.A.W zawodach wzięła  udział również Gabriela Sobczyk, weteranka długich dystansów, dla której nie wynik jest najważniejszy, a dobra zabawa i kolejny medal do kolekcji. 

W klasyfikacji firmowej, w ramach akcji Firma Przyjazna Bieganiu drużyna RAFAKO S.A. w składzie: Paweł Klinik, Jan Wilczek, Krzysztof Jeremicz zajęła 8. miejsce w kat. „Najszybsza Firma”. Konkurencja była spora, bo do rywalizacji stanęły największe polskie przedsiębiorstwa, które miały kilkukrotnie więcej reprezentantów na trasie półmaratonu niż RAFAKO. 

Klasyfikacja Firmy Przyjazne Bieganiu – Najszybsza firma (miejsca 1 – 20)
1. PKO Bank Polski
2. PZU
3. Inter Cars S.A.
4. Orange Polska S.A.
5. Accenture 
6. Instytut Lotnictwa
7. T-Mobile Polska S.A. 
8. RAFAKO S.A.
9. BANK PEKAO SA
10. Metro Warszawskie sp. z o.o.
11. Polskie Sieci Elektronenergetyczne S.A. 
12. Exatel S.A.
13. Alior Bank S.A.
14. Ministerstwo Sprawiedliwości
15. Altkom Software & Consulting
16. Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh
17. Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A. 
18. Politechnika Warszawska
19. ABC DATA SA
20. Grupa Pracuj

Pełna klasyfikacja dostępna pod adresem: http://pzupolmaratonwarszawski.com/wp-content/uploads/sites/3/2017/03/12PZUPolmaratonWarszawski_FPBnajszybsza.pdf

* * *

Autor tekstu: Justyna Korzeniak/Adventure MediaZdjęcia: Archiwum RAFAKO

* * *

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

* * *
KONTAKT:
www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl 
tel: 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »