Gospodarka » Przemysł

RAFAMET po raz ósmy z rzędu podzieli się zyskiem z akcjonariuszami

RAFAMET po raz ósmy z rzędu podzieli się zyskiem z akcjonariuszami
Zobacz więcej zdjęć »
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. ósmy rok z rzędu podzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Producent obrabiarek do obróbki kół kolejowych jest jedną z 40 spółek giełdowych, które robią to regularnie.

Wypłatę dywidendy za rok 2015 rekomendował Zarząd Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. Decyzja w sprawie podziału zysku została podjęta 31 maja br., na posiedzeniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia RAFAMET S.A.


RAFAMET S.A. już ósmy rok z rzędu dzieli się zyskami z akcjonariuszami. Spółek rynku publicznego, które czynią to regularnie nie jest wiele - komentuje E. Longin Wons, Prezes Zarządu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. Warto odnotować, że redakcja tygodnika „Wprost” wyróżniła 40 podmiotów systematycznie wypłacających dywidendę - jednym z nich jest właśnie spółka z Kuźni Raciborskiej.

W tym roku dniem dywidendy dla akcji Spółki, które posiadają giełdowy ticker RAF jest 30.06.2016 r. Zostanie ona wypłacona w dwóch równych ratach, w dniach 21.07.2016 r. oraz 21.11.2016 r. Na dywidendę przeznaczono łącznie 1,29 mln zł, co oznacza, że na jedną akcję przypada kwota 0,30 zł. Dywidendą objęte są wszystkie akcje firmy RAFAMET.  

* * *

tekst: Anna Koza, Adventure Media

* * *

RAFAMET S.A.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.


* * *

Kontakt:
www.rafamet.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
+ 48 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »