Gospodarka » Przemysł

RAFAMET S.A. na największych na świecie targach transportu szynowego InnoTrans 2018 w Berlinie

RAFAMET S.A. na największych na świecie targach transportu szynowego  InnoTrans 2018 w Berlinie
Zobacz więcej zdjęć »
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. znajduje się w światowej czołówce producentów obrabiarek specjalistycznych do obróbki kolejowych zestawów kołowych. Pozycję tę potwierdziły minione targi InnoTrans 2018, które odbyły się w dniach 18-21 września w Berlinie.

Ekspozycja firmy cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem a rozmowy z gośćmi były konstruktywne i obiecujące. 

Organizowane w stolicy Niemiec Międzynarodowe Targi Technologii Transportu InnoTrans odbywają się w Messe Berlin co dwa lata. W trakcie każdej edycji, te największe na świecie targi transportu szynowego, stanowią miejsce spotkań producentów, przedstawicieli publicznych i prywatnych przedsiębiorstw komunikacyjnych, inżynierów, decydentów z samorządów i ministerstw transportu z całego świata, jak również pasjonatów kolejnictwa. 

Pośród wystawców, którzy prezentowali swoje produkty nie mogło zabraknąć doskonale znanej w sektorze transportu szynowego firmy RAFAMET S.A. Spółka z Kuźni Raciborskiej w InnoTrans uczestniczy od 2006 roku. - Targi dają nam możliwość porozmawiania „twarzą w twarz” z ludźmi, z którymi na co dzień komunikujemy się wyłącznie drogą mailową. Przez cały czas trwania wydarzenia nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem odwiedzających, dzięki czemu odbyliśmy wiele ciekawych rozmów. Udało nam się także dopiąć dwa kontrakty; krajowy i zagraniczny – informuje Paweł Michalewski, Dyrektor ds. eksportu w RAFAMET S.A. dodając jednocześnie jak istotna jest obecność przedstawicieli firmy na tego typu targach. - Nasz udział w takich wydarzeniach jest poniekąd obowiązkowa. Musimy pokazywać swoje produkty i możliwości oraz zwyczajnie trzymać rękę na pulsie. Obserwować jak wygląda rynek i jak się zmienia oraz przyglądać się panującym trendom i nowym technologiom – wyjaśnia P. Michalewski.

Ogrom InnoTrans 2018 doskonale obrazują liczby. W trakcie wydarzenia na 41 halach oraz na powierzchni mierzącej 200 tys. metrów kwadratowych swoje produkty zaprezentowało ponad 3 tys. wystawców z 60 krajów świata (od Egiptu i Bahrajnu przez Malezję aż po Stany Zjednoczone, Emiraty Arabskie, Nową Zelandię i Białoruś). Podczas targów wykorzystano ponad 3,5 tys. bieżących torów ekspozycyjnych zaś na wolnym powietrzu i terenie szynowym zaprezentowano ponad 140 pojazdów. 

Już niebawem kolejnym ważnym wydarzeniem w którym udział weźmie firma RAFAMET S.A. będą targi China International Import EXPO. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-10 listopada 2018 roku, w Szanghaju. 

* * *

RAFAMET S.A.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.

* * *

Kontakt:

www.rafamet.com.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

+ 48 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »