Firma » Biznes

RAFAMET S.A. z nowymi kontraktami

RAFAMET S.A. z nowymi kontraktami
Zobacz więcej zdjęć »
Peru, Indie, Azerbejdżan, Turcja i Polska to kolejne destynacje dla obrabiarek produkowanych w Kuźni Raciborskiej.

Od początku tego roku, firma RAFAMET S.A. podpisała umowy na dostarczenie tokarek dla odbiorców z Peru, Indii, Azerbejdżanu, Turcji i Polski.

Tokarki marki PORĘBA będą pracować w Turcji i Polsce

Jednym z kontraktów zawartych przez Spółkę jest ten, na dostawę tokarki kłowej TRB 155 CNC x 4000 dla tureckiego klienta z branży stalowej. Obrabiarka będzie pracować w linii produkcyjnej profili stalowych o długości do 4 metrów. Warto w tym wypadku zaznaczyć, że jest to powrót marki PORĘBA, której właścicielem jest RAFAMET S.A. do Turcji po kilku latach nieobecności. - Od momentu zakupu dbamy by marka PORĘBA odzyskiwała swoją pozycję renomowanego dostawcy ciężkich tokarek poziomych. Systematycznie pracujemy nad tym, by efekty naszych działań, były coraz bardziej widoczne. W ostatnim czasie zaowocowało to podpisaniem kontraktu z tureckim klientem działającym w branży stalowej – mówi Paweł Michalewski, Dyrektor Eksportu w firmie RAFAMET S.A. 

Przedstawiciel Spółki dodaje jednocześnie, że rynek tokarek poziomych jest trudny ze względu na liczną konkurencję, a szczególnie w Turcji, gdzie, oprócz obecności tradycyjnych dostawców z Europy, bardzo silną pozycję zajmują firmy azjatyckie. Na wybór oferty spółki z Kuźni Raciborskiej wpłynęła jakość i nowoczesność proponowanych przez nią rozwiązań. - Mocno walczyliśmy o ten kontrakt. Radości z jego zawarcia nie krył także przedstawiciel tureckiego klienta, który przyznał, że do porębowskich maszyn ma duże zaufanie, ponieważ kilka z nich już od wielu lat tam pracuje – dodaje P. Michalewski.

Obrabiarki marki PORĘBA pracować będą także w Polsce, bowiem firma RAFAMET podpisała umowę na dostarczenie m.in. dwóch sztuk tokarek kłowych typu TCG 135 N dla nowosądeckiego NEWAG-u.

Maszyny dla producentów taboru szynowego

Współpraca z producentami taboru szynowego jest owocem długoletniej działalności Spółki z Kuźni Raciborskiej. Dzięki temu jeszcze w tym roku Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. dostarczy odbiorcy z Azerbejdżanu tokarkę podtorową UGE 300 N przeznaczoną do regeneracji kół pojazdów szynowych o nacisku na oś do 30 ton. Maszyna pracować będzie w warsztacie firmy STADLER, w Baku. - Pracujemy z różnymi klientami, w tym również z producentami taboru szynowego. Jednym z nich jest właśnie STADLER a, kolejnym NEWAG z Nowego Sącza, który zamówił ostatnio nasz najnowszy wyrób tj. tokarkę portalową z napędem ciernym typu UFD 140 N – tłumaczy Paweł Michalewski.

Kolejna tokarka znajdzie się w Ameryce Południowej

Firma thyssenkrupp Industrial Solutions (Perú) S.A. to kolejny odbiorca firmy RAFAMET. W jej posiadaniu znajduje się już kilka tokarek zakupionych w latach ubiegłych. - Jest to dokładnie  czwarta tokarka karuzelowa dla firmy z grupy thyssenkrupp z Ameryki Południowej, a druga dla odbiorcy z siedzibą w Peru. Pierwszą maszynę dostarczyliśmy w 2006 toku, i teraz klient chciał zamówić w zasadzie taką samą. Przeznaczenie wszystkich czterech obrabiarek jest bardzo specyficzne, bowiem chodzi o regenerację elementów ogromnych kruszarek używanych we wstępnej fazie produkcji cementu, a większość czasu ich pracy to ciężkie wiercenie. Na jednym detalu w kształcie rury o średnicy ok. 4 m i podobnej wysokości trzeba odtworzyć kilkanaście tysięcy otworów – wyjaśnia Paweł Michalewski.

Dwustojakowe tokarki karuzelowe serii KCI są przeznaczone głównie do wykonywania operacji obróbkowych w zakresie toczenia, wytaczania powierzchni cylindrycznych, stożkowych i krzywoliniowych wielkogabarytowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach.  Mogą również wykonywać frezowanie, wiercenie i szlifowanie.


* * *
RAFAMET S.A.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym oraz hutniczym. Udział eksportu w sprzedaży ogółem to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010 zł.

* * *
Kontakt:
www.rafamet.com.pl
Anna Koza
anna.koza@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »