Rozrywka i wypoczynek » Sport

Rajd Elmot: Piotr Krotoszyński triumfuje w klasie N3!

Rajd Elmot: Piotr Krotoszyński triumfuje w klasie N3!
Zobacz więcej zdjęć »
KRAUSE 38. Rajd Elmot rozpoczął rywalizację w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2010. Trasy w Górach Sowich przywitały zawodników i kibiców piękną, słoneczną pogodą. Jednak zawodnicy nie mieli czasu na podziwianie widoków i dyskusje o pogodzie, chyba że dotyczyły one kwestii doboru opon.

Dla większości załóg klasy N3 Elmot był debiutem w RSMP, więc czekała je ciężka praca i spory wysiłek już na zapoznaniu z trasą. Na starcie KRAUSE 38. Rajdu Elmot stanęło dziesięć załóg klasy N3, głodnych rywalizacji w nowym sezonie rajdowym, na nowych trasach i z nowymi rywalami.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Emocji nie zabrakło, a walkę o zwycięstwo niemal przez cały rajd toczyli Piotr Krotoszyński i Rafał Janczak, skutecznie gonieni przez resztę stawki. O tym, jak przebiegała rywalizacja w klasie N3 wszyscy kibice mogą przeczytać na łamach www.KlasaN3.pl, gdzie pojawiła się obszerna relacja, a niebawem dołączą do niej także wypowiedzi zawodników i multimedia.

Ostatecznie w klasie N3 triumfowali Piotr Krotoszyński i Tomasz Markiewicz, 19 sekund przed załogą Rudzki/ Holdenmayer i 2:18,8 przed Piotrem i Krzysztofem Stryjkami. Tuż za podium znalazł się duet Cywiński/Gospodarczyk, a piąte miejsce przypadło Maciejowi Longocie i Maciejowi Handwerkerowi. Sklasyfikowani w SupeRally Janczak i Sadlik spadli na szóstą lokatę, przed Leszka Kapłana i Michała Miklaszewskiego oraz Sławomira Kurdysia i Michała Kasinę.

Pierwszym liderem klasy N3 został Piotr Krotoszyński, który zgromadził 22 punkty. 18 "oczek" zdobył Piotr Rudzki, a 17 Rafał Janczak. Po 10 punktów znalazło się na koncie Macieja Longoty, Piotra Stryjka i Maćka Cywińskiego. Leszek Kapłan zdobył 9, a Sławomir Kurdyś 6 „oczek". Podczas KRAUSE 38. Rajdu Elmot najwięcej oesów w klasie N3 wygrali Piotr Krotoszyński i Rafał Janczak (po 6), a na 2 oesach najszybszy był Piotr Rudzki. Zawodnicy klasy N3 zdobyli także punkty w grupie N, zajmując w niej miejsca od siódmego do dziesiątego.

Wyniki KRAUSE 38. Rajdu Elmot (klasa N3):
1. Piotr Krotoszyński/ Tomasz Markiewicz, Honda Civic Type R, 1:30:40,9
2. Piotr Rudzki/ Bartłomiej Holdenmayer, Honda Civic Type R, +19,0
3. Piotr Stryjek/Krzysztof Stryjek, Renault Clio, +2:18,8
4. Maciek Cywiński/Szymon Gospodarczyk, Renault Clio, +2:33,8
5. Maciej Longota/Maciej Handwerker, Peugeot 206 RC, +2:40,2
6. Rafał Janczak/Tomasz Sadlik, Honda Civic Type R, +6:04,6
7. Leszek Kapłan/Michał Miklaszewski, Opel Astra, +12:36,7
8. Sławomir Kurdyś/Michał Kasina, Honda Civic Type-R, +12:47,9Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rajdy samochodowe
http://www.klasan3.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »