Rozrywka i wypoczynek » Sport

RakReaton – lecimy po milion kilometrów!

RakReaton – lecimy po milion kilometrów!
Zobacz więcej zdjęć »
Bierzesz udział w wyzwaniu i zastanawiasz się, czy Twoje zaangażowanie przynosi efekty? Jak najbardziej! Widząc, że akcja dopiero nabiera tempa i z każdym dniem rośnie grono dołączających do RakReatonu, organizatorzy zdecydowali o przedłużeniu społecznej rywalizacji.

Dzięki temu 100 tysięcy złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory w klinice Przylądek Nadziei.

Początkowo wyzwanie miało trwać do końca września, jednak udało się zebrać ok. trzy czwarte z założonego celu. W październiku więc jest jeszcze szansa, aby dobiegać, dochodzić i dojeździć
w RakReatonie brakujące kilometry.

- Energia, jaką udało się nam razem stworzyć, jest niepowtarzalna. Wiemy, że możemy razem zdziałać jeszcze dużo dobrego dla dzieciaków walczących z rakiem. Aby nie zmarnować dotychczasowego zaangażowania ponad 6000 ludzi, postanowiliśmy przedłużyć RakReaton na październik aż osiągniemy nasz cel. Nie ustajemy w wysiłkach i mobilizacji, a do wyzwania dołączają kolejne osoby. Skończymy w momencie, gdy nasz licznik pokaże milion kilometrów! – mówi Przemek Pohrybieniuk, prezes zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, pomysłodawcy RakReatonu, jednego z elementów Kampanii Złotej Wstążki.

Udział w wyzwaniu jest prosty i nic nie kosztuje, potrzebne jest zainstalowanie w swoim telefonie komórkowym aplikacji Activy, która jest możliwa do pobrania na https://rakreaton.activy.app/pl w sklepie Google Play lub AppStore. Pomocny w tej kwestii będzie także specjalnie przygotowany film instruktażowy: https://youtu.be/Vd-ZmH8wD2o. Można się zaangażować, wybierając 2 rodzaje wysiłku fizycznego – bieg, do którego zaliczane są także spacery, jogging czy nordic walking, lub jazda na rowerze.

Partnerami RakReatonu są: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy i Grupa IMPEL. Partnerem Technologicznym jest Activy.

 

JAK TO DZIAŁA?

1.      Ściągasz aplikację Activy z Google Play lub AppStore, rejestrujesz się i 1 września dołączasz do otwartego wyzwania pod nazwą „RakReaton – ratujemy dzieci chore na raka”. Sam wybierasz rodzaj aktywności: może to być bieganie (spacer, jogging i nordic walking też się tutaj liczą!)
i jazda na rowerze.  

2.      Możesz połączyć swoje konto z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.

3.      Ruszasz się, kiedy masz ochotę. Nigdzie nie deklarujesz swoich zamiarów, nikt nie będzie Cię sprawdzał, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania.

4.      Jeśli chcesz, możesz dzielić się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, koniecznie dodając do wpisu #zlotawstazka i #rakreaton.

5.      Możesz wpłacić „wpisowe” na konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Ten krok nie jest obowiązkowy, bo udział w wyzwaniu jest bezpłatny. To ma być zabawa ze świadomością, że w ten sposób wspierasz dzieci chore na nowotwory, ale będzie nam miło, jeśli dołożysz swoją cegiełkę w postaci dowolnej wpłaty.

6.      Weź udział w wydarzeniu na Facebooku, w którym będziemy na bieżąco informować
o tym, co dzieje się w wyzwaniu i u uczestników.

7.      Za udział w akcji otrzymasz dyplom.

8.      Dołącz do RakReatonu w dowolnym czasie do uzbierania miliona kilometrów. Podczas trwania wyzwania zaproś znajomych i rodzinę do wzięcia udziału razem z Tobą.

 

Szczegółowy regulamin RakReatonu dostępny na www.zlotawstazka.pl.

 

O kampanii

 

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych, a symbolem jego obchodów jest złota wstążka, która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość zdrowie dzieci. 

W Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od niemal 30 lat wspieramy małych pacjentów, którzy stają do walki o zdrowie i życie. Wierzymy, że każde dziecko powinno mieć realną szansę na wyzdrowienie i możliwie szybki powrót do szczęśliwego dzieciństwa. Z tego powodu zainicjowaliśmy Kampanię Złotej Wstążki. Chcemy zwiększyć świadomość onkologii dziecięcej w całej Polsce i zaangażować jak najwięcej osób, firm i instytucji we wsparcie skutecznego leczenia dzieci chorych na nowotwory.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
http://www.naratunek.org

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »