Dom » Wnętrza

Ramowy plan konserwacji drewnianych okien

Ramowy plan konserwacji drewnianych okien
Zobacz więcej zdjęć »
Stolarka okienna ma duży wpływ nie tylko na walory wizualne pomieszczenia, ale przede wszystkim na bilans energetyczny budynku. Aby drewniane okna należycie spełniały swoje funkcje, należy je odpowiednio pielęgnować i konserwować, a wtedy z pewnością zachowają swoje wszystkie parametry użytkowe.

Inwestując w jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu, jakim jest budowa domu, Polacy coraz częściej zwracają się w stronę natury, doceniając nie tylko jej walory wizualne, ale przede wszystkim użytkowe. Drewniane okna dodają każdemu wnętrzu klasycznej elegancji, czyniąc je jednocześnie przytulnym i ciepłym. Drewno posiada  szereg zalet funkcjonalnych, a dzięki niskiemu przewodnictwu ciepła zapewnia utrzymanie właściwego bilansu ciepła w pomieszczeniu. Zastosowanie pionierskich rozwiązań produkcyjnych oraz materiałów najwyższej klasy sprawiło, że okna firmy POL-SKONE, wpisują się na trwałe w koncepcję energooszczędności w nowoczesnych budynkach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Systematyczność podstawą pielęgnacji i konserwacji

Szybkość zużycia drewnianej stolarki okiennej zależy od działania czynników atmosferycznych, na które zostanie narażona, a także od wpływu pozostałych bodźców środowiskowych, takich jak np. zanieczyszczenie środowiska, sposób zabudowy i położenie topograficzne budynku itp. I chociaż nowoczesne okna posiadają system 3 lub 4 powłok ochronnych, zaleca się co najmniej dwa razy do roku, najlepiej jesienią i wiosną, dokładnie przyjrzeć się ramom i skrzydłom okiennym, by ocenić ich stan. Jeśli na powłoce lakierniczej pojawią się mikrouszkodzenia, otarcia czy drobne zadrapania, można samodzielnie usunąć je za pomocą delikatnego papieru ściernego, a następnie na oczyszczoną z pyłu powierzchnię nanieść farbę nawierzchniową zgodną z kolorem wybarwienia okna. W przypadku miejscowych uszkodzeń nie ma potrzeby renowacji całej ramy. 

-Pielęgnację lub konserwację ram okiennych drewnianych najlepiej zacząć od usunięcia kurzu. Pamiętać należy, by nie używać do tego agresywnych detergentów, ponieważ zawarty w nich amoniak może nieodwracalnie uszkodzić powłokę malarską. Do mycia najlepiej stosować czystą wodę z delikatnym detergentem. Większość środków do mycia szyb zawiera salmiak, jego ewentualne resztki, które pozostają po umyciu szyb należy usunąć najlepiej czystą wodą. Następnie elementy okien wytrzeć suchą szmatką. Kolejnym krokiem powinno być zabezpieczenie ram okiennych specjalnie przeznaczonym do tego celu mleczkiem konserwującym lub pastą pielęgnującą drewno. Preparaty takie nawilżają powierzchnię lakierniczą, w efekcie zabezpieczając ją przed pękaniem i wnikaniem w pory kurzu, którego usunięcie może być niezwykle trudne. Preparaty pielęgnacyjne najlepiej nanosić miękką bawełnianą ściereczką pamiętając jednocześnie, że procesowi temu nie służą mrozy oraz duże nasłonecznienie. Ramy najlepiej konserwować w temperaturze powyżej 8 stopni Celsjusza – mówi Michał Andrzejak z firmy POL-SKONE.  

Nie samą ramą okno stoi

Istotnym elementem każdego okna są także okucia i uszczelki, które ze względu na liczne obciążenia mechaniczne również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W celu zapewnienia prawidłowego działania okuć i ochrony ich przed szybszym zużyciem, wszystkie ruchome elementy oraz miejsca ich tarcia i współdziałania należy dwa razy do roku oczyścić, a następnie nasmarować olejem do konserwacji okuć. Przy otwartym oknie zabrudzone uszczelki należy oczyścić miękką tkaniną nasączoną wodą z delikatnym detergentem. Przed zamknięciem okna uszczelki dokładnie osuszyć. W przypadku stwierdzenia trwałych uszkodzeń lub odkształceń uszczelkę należy wymienić na nową.

Konserwacja okien nie jest ani czasochłonna ani trudna. Poświęcając jej chwilę co najmniej dwa razy w roku zyskujemy pewność, że zarówno wygląd zewnętrzny, jak i podstawowe właściwości użytkowe okien drewnianych nie zmienią się przez lata, a my będziemy cieszyć się wspaniale wyglądającym wnętrzem, ekologicznym ciepłem i – co najważniejsze – niskim rachunkami.

 

Producent: POL-SKONE Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.pl

Informacje o firmie:

POL-SKONE Sp. z o.o. jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm branży stolarki budowlanej. Aktualnie firma POL-SKONE posiada 3 zakłady produkcyjne zlokalizowane na Lubelszczyźnie: w Lublinie, w Niemcach k/Lublina i w Biłgoraju. Fabryki POL-SKONE wyposażone są w najnowszej klasy maszyny oraz w sterowane komputerowo linie produkcyjne. Produkty POL-SKONE wyróżniają się na rynku zastosowanymi w nich materiałami oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

O satysfakcji Klientów świadczy również jedna z największych i najbardziej rozwiniętych sieci sprzedaży w branży. POL-SKONE posiada dystrybucję na terenie całej Polski oraz Europy. Tak postępujący rozwój firmy był możliwy dzięki stosowaniu stabilnej polityki cen. Dla swoich odbiorców POL-SKONE oferuje atrakcyjne warunki sprzedaży oraz jasną i klarowną politykę sprzedaży. Dzięki wymienionym działaniom POL-SKONE zawsze była i jest wiarygodnym oraz pełnym zaufania Partnerem w interesach.

Inspiracją do pracy nad kolejnymi modelami drzwi dla firmy POL-SKONE, są zawsze oczekiwania Klientów, a 24-letnie doświadczenie na rynku pozwala nam wierzyć, że urzeczywistniamy marzenia o pięknym domu, wygodnym mieszkaniu, reprezentacyjnym biurze czy komfortowym hotelu. Firma jak co roku wykracza poza wymagania i oczekiwania Klientów wprowadzając do swojej oferty nowatorskie technologie i wzory skrzydeł drzwiowych oraz bogatą kolorystykę w oparciu o najnowsze światowe trendy.

Koncentracja na potrzebach Klientów, zapewnienie wysokiej jakości produkowanych wyrobów dzięki zgodności z wdrożonym i potwierdzonym przez niezależną jednostkę certyfikującą systemem zarządzania jakością zgodnym z normą PN-EN ISO 9001: 2009, zapewniły nam miano wiodącego producenta stolarki budowlanej. Jednocześnie uczciwość i rzetelność we współpracy z Odbiorcami i Dostawcami pozwoliły na zajęcie pozycji zaufanego partnera handlowego, potwierdzonej Złotym Certyfikatem Fair Play. Nasze sukcesy jako najdynamiczniej rozwijającej się firmy branży zostały potwierdzone również przez fachowców oraz liczne instytucje badawczo-rozwojowe, o czym świadczy ponad 100 przyznanych nagród i wyróżnień. POL-SKONE została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Jesteśmy dumni, iż po 24 latach działalności wciąż wyznaczamy trendy rynkowe oraz zaskakujemy Klienta niepowtarzalnością, oryginalnością oraz świeżością wzorów. Przekonanie, iż tylko dynamiczne oraz innowacyjne poszerzanie oferty pozwala na spełnienie coraz wyższych wymagań Klienta, daje nam stały bodziec do dalszego działania i permanentnego rozwoju.

Promujemy odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi. Drewno użyte do produkcji naszych wyrobów pochodzi z racjonalnie zarządzanych lasów. Na wybrane wyroby: jednoramowe okna oraz jednoramowe drzwi balkonowe (sosnowe i dębowe) posiadamy przyznany przez niezależną jednostkę certyfikującą Certyfikat Kontroli Pochodzenia Produktu FSC COC, a umieszczone na tych wyrobach logo FSC® stanowi wizytówkę naszego wkładu w odpowiedzialną społecznie i przyrodniczo gospodarkę leśną. Naszym Klientom natomiast poprzez możliwość nabycia certyfikowanego wyrobu oznaczonego rozpoznawalnym na całym świecie znakiem graficznym FSC® dajemy możliwość poczucia, że swym zakupem nie przyczyniają się do niszczenia otaczającego nas środowiska, czy też obniżania potencjału ekonomicznego gospodarki leśnej.

POL-SKONE również aktywnie uczestniczy w życiu społecznym regionu biorąc udział w licznych imprezach organizowanych na Lubelszczyźnie. Jest jednym ze sponsorów wielu wydarzeń sportowych oraz kulturalnych na terenie województwa lubelskiego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »