Technologie » Komputery

Raport: Commvault ponownie liderem branży w dziedzinie ochrony danych na platformach Kubernetes

Raport: Commvault ponownie liderem branży w dziedzinie ochrony danych na platformach Kubernetes
Zobacz więcej zdjęć »
W swoim najnowszym badaniu dotyczącym technologii Kubernetes firma GigaOm wyróżniła Commvault jako „lidera” i „znakomitość” („outperformer”).

Commvault, globalny lider w dziedzinie przeznaczonych dla przedsiębiorstw inteligentnych usług przetwarzania danych w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, poinformował, że w raporcie z nowego badania GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection został wyróżniony jako „lider” i „znakomitość” („outperformer”) już trzeci rok z rzędu. Badanie, przeprowadzone przez GigaOm – wiodącą firmę wyspecjalizowaną w analizach branżowych, dotyczyło ochrony danych na platformach Kubernetes.

Firma Commvault, podobnie jak 14 innych dostawców objętych badaniem, była oceniana na podstawie takich kryteriów, jak efektywna realizacja celów, plany rozwoju i zdolność do wprowadzania innowacji. Zdaniem GigaOm Commvault „radzi sobie świetnie, z powodzeniem łącząc rozwiązania przeznaczone dla aplikacji SaaS, infrastruktury lokalnej (opartej na maszynach wirtualnych), środowisk kontenerowych i baz danych”. Commvault zapewnia bezpieczeństwo danych platformom Kubernetes za pomocą swojego oprogramowania Commvault Complete™ Data Protection i rozwiązań Metallic Data Management as a Service (DMaaS), dzięki którym klienci zyskują większą elastyczność wyboru dostawcy pamięci masowych w swoich rozległych ekosystemach. 

Generalnie rynek jest bardzo dynamiczny, a dostawcy starają się zagwarantować użytkownikom spójną obsługę w różnych chmurach, dostarczając zaawansowane rozwiązania zwiększające mobilność aplikacji i danych – powiedział Joep Piscaer, analityk z firmy GigaOm. Commvault zapewnia szerokie wsparcie dla maszyn wirtualnych, kontenerów, usług przetwarzania danych (również w chmurze) i baz danych na jednej platformie. Jego rozwiązania sprawdzają się więc doskonale w środowiskach hybrydowych i złożonych aplikacjach. Commvault oferuje zabezpieczenia (chroniące m.in. przed atakami ransomware) na wielką skalę, co ma szczególne znaczenie dla dużych przedsiębiorstw.

Technologia Kubernetes i kontenery nie zastąpiły (jeszcze) wszystkich aplikacji tradycyjnych i chmurowych. Zostały jednak zintegrowane ze światem aplikacji i potrzebują odpowiedniej ochrony. W ubiegłym roku Commvault znacznie rozszerzył ochronę obciążeń Kubernetes, integrując w pełni zautomatyzowane funkcje zarządzania, replikacji, migracji i zabezpieczeń ze swoją ofertą inteligentnych usług przetwarzania danych. Jak wynika z badania GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection, Commvault zapewnia skuteczną ochronę „aplikacji hybrydowych działających na platformach Kubernetes oraz w środowiskach maszyn wirtualnych i usług w chmurze, konsolidując operacje zaplecza na jednej platformie”. 

Bardzo nas cieszy, że już trzeci rok z rzędu otrzymaliśmy tytuły „lidera” i „znakomitości” („outperformer”) w badaniu GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection. Jesteśmy również dumni z inwestycji i szybkich postępów, jakie poczyniliśmy, rozszerzając naszą zaawansowaną technologię ochrony danych w taki sposób, aby obsługiwała najszerszy zakres obciążeń w całej branży – powiedział Ranga Rajagopalan, wiceprezes ds. produktów w firmie Commvault. Dzięki natywnej integracji tej technologii z platformą Kubernetes firma Commvault zapewnia pełną ochronę środowiskom nowoczesnych aplikacji w przedsiębiorstwach klientów, obejmującą całe klastry oraz poziom przestrzeni nazw, kompletną i skalowalną niezależnie od tego, gdzie uruchamiana jest aplikacja.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Commvault i jego oferta Metallic SaaS plasują się w raporcie z badania GigaOm Radar for Kubernetes Data Protection, zapoznaj się z pełną treścią raportu.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SIGMA International (Poland)
http://

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »