Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Redukcja kalorii a szczupła figura

Redukcja kalorii a szczupła figura
Zobacz więcej zdjęć »
Dbając o wagę i zdrowie wybierasz produkty o obniżonej zawartości kalorii? Dietetycy zachęcają do uważnego czytania etykiet, gdyż nie wszystkie z pozoru zdrowe produkty są rzeczywiście sprzymierzeńcami w walce o zgrabną sylwetkę.

Według przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej produkty oznaczone etykietką z napisem "light" powinny być o 30% mniej kaloryczne od standardowych. W celu sprostania tym wymaganiom produkt pozbawia się zazwyczaj cukrów prostych, które zastępowane są słodzikami. Jedną z bardziej popularnych substancji słodzących jest aspartam. W kwestii tego jak wpływa on na nasze zdrowie zdania są podzielone, faktem jest jednak, że niewielka ilość wystawczy by nadać produktowi odpowiednią słodycz. Aspartamem słodzi się napoje, wafelki i ciasta, które nie zawierają cukru. Jest on też popularnym składnikiem bezcukrowych gum do żucia.

Produkty zawierające słodziki mogą mieć niższą wartość kaloryczną, nie znaczy to jednak, że sprzyjają odchudzaniu – ostrzegają dietetycy. Popijanie niskokalorycznych ciastek gazowanymi napojami bez cukru nie jest najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zrezygnować z produktów typu "light". Dobrym pomysłem jest wybieranie nabiału oznaczonego taką etykietą, odtłuszczone sery mają niższą wartość kaloryczną, ale nadal są cennym źródłem wapnia.

Niskokaloryczne produkty mogą pomóc w skomponowaniu zdrowej diety pod warunkiem, że zachowamy rozsądek w ich stosowaniu i co najważniejsze, będziemy czytać informacje zawarte na opakowaniach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »