Rozrywka i wypoczynek » Sport

Regaty wioślarskie „Puchar Wisły” rozstrzygnięte!

Regaty wioślarskie „Puchar Wisły” rozstrzygnięte!
Zobacz więcej zdjęć »
1 czerwca 2013 r. odbyła się druga edycja regat wioślarskich „Puchar Wisły”. W zawodach zorganizowanych przez Towarzystwo Wioślarskie Syrenka wzięło udział blisko 100 zawodników. W kategorii ósemek szkół średnich, tak jak w ubiegłym roku, zwyciężyła osada z XIV Liceum im. Stanisława Staszica.
Towarzystwo Wioślarskie Syrenka po raz drugi zorganizowało w stolicy zawody wioślarskie „Puchar Wisły", aby zachęcić młodzież do uprawiania tego rodzaju sportu. W wyścigu wzięły udział osady ośmio, cztero, trzy oraz dwuosobowe, które rywalizowały na kilometrowym odcinku Wisły między mostem Łazienkowskim i Poniatowskiego. Zwycięstwo w kategorii ósemek szkół średnich po raz drugi odniosła osada z XIV Liceum im. Stanisława Staszica, wyprzedzając osady z XIX LO im. Powstańców Warszawy i XXVII LO im. Tadeusza Czackiego. Wydarzenie uświetnili zasłużeni zawodnicy i trenerzy wioślarstwa tacy jak Antoni Hauska, Ignacy Rudziński.

Głównym celem organizatorów regat wioślarskich „Puchar Wisły" jest krzewienie idei sportowej oraz mnożenie talentów wśród najmłodszych. W Warszawie brakuje regat wioślarskich, zadaniem fundacji Towarzystwo Wioślarskie Syrenka jest to zmienić. „Chcemy pokazać, że wioślarstwo jest dostępne dla wszystkich. Dlatego bardzo cieszy nas fakt, że w zawodach wzięło udział prawie 100 juniorów, seniorów i weteranów. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom, a także kibicom, którzy wzięli udział w wydarzeniu" - mówi Jarosław Lindqvist, Przewodniczący Rady Fundacji Towarzystwa Wioślarskiego Syrenka.

Kolejne zawody wioślarskie w Warszawie Towarzystwo Wioślarskie Syrenka planuje zorganizować już 28 września 2013 r.

Zwycięzcy regat wioślarskich „Puchar Wisły" zorganizowanych 1 czerwca 2013 r.:
o w kategorii ósemek szkół średnich - osada XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w składzie:
1. Zuzanna Olszewska
2. Witek Jaworski
3. Jakub Kreft
4. Rafał Stefański
5. Jacek Koperski
6. Bartek Pączek
7. Stasiek Świdwiński
8. Karolina Górecka
Sternik, trener Maryla Gnojek
o w kategorii 4x - osada w składzie:
1. Krzysztof Kuderko
2. Marek Szelągowski
3. Robert Antonik
4. Bartek Koc
o w kategorii 3x - osada w składzie:
1. Maciej Dorociak
2. Karol Stański
3. Karol Węglewski
o w kategorii 2x - osada w składzie:
1. Piotr Gielec
2. Szymon PośnikRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »