Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rehabilitacja poszpitalna i pobyt krótkoterminowy w Domu Opieki Józefina – specjalna oferta

Rehabilitacja poszpitalna i pobyt krótkoterminowy w Domu Opieki Józefina – specjalna oferta
Zobacz więcej zdjęć »
Opieka nad niesamodzielną osobą starszą wymaga dużego zaangażowania czasu i uwagi... Co zrobić, gdy potrzebujemy chwili odpoczynku, a nasz Bliski wymaga rekonwalescencji po operacji?

Dom Opieki Józefina proponuje rozwiązanie – krótkoterminowe pobyty dla seniorów po przebytych zabiegach medycznych, w ramach których oferuje profesjonalne wsparcie, całodobową opiekę oraz dostosowaną do potrzeb rehabilitację, pozwalające przywrócić sprawność.

Osoby starsze często wymagają 24-godzinnej uwagi oraz stałej troski opiekuna. Wszystko to znajdą w profesjonalnym Domu Opieki, jakim jest Józefina. Dom, poza opieką długoterminową, proponuje również pobyty krótkoterminowe (7, 14 lub 21 dni), będące wsparciem dla tych, którzy samodzielnie zajmują się seniorami. Pobyt krótkoterminowy daje okazję seniorom do rozpoczęcia rehabilitacji, udziału w zajęciach aktywizujących oraz do nawiązania nowych znajomości z osobami w podobnym wieku.Jest to również dobra propozycja dla osób, które przeszły operację i wymagają rekonwalescencji – szczegółowy, dobrany indywidualnie program rehabilitacji pozwoli im na szybszy powrót do sprawności. W Domu Opieki Józefina seniorzy otrzymują kompleksową pomoc dostosowaną do swoich potrzeb – zarówno w codziennych czynnościach związanych z higieną czy odżywianiem, w wykonaniu niezbędnych badań medycznych lub zabiegów pielęgniarskich,jak i w postaci rehabilitacji, grupowych warsztatów oraz aktywności w ramach terapii zajęciowej. Dodatkowo, dzięki takiemu rozwiązaniu rodzina może skupić swoją energię na wspieraniu bliskiej osoby zamiast na organizowaniu niezbędnych wizyt lekarskich i terapeutycznych.

Pobyty tygodniowe (7 dni w cenie pakietu 5-dniowego) to również propozycja dla osób, które z różnych powodów potrzebują przez pewien czas wsparcia w opiece nad Bliskimi. Takie rozwiązanie umożliwia także odpoczynek opiekunom przeciążonym nadmiarem obowiązków. Dziękipobytowi krótkoterminowemu seniora w Józefinie, opiekunowie mogą skorzystać z niezbędnego urlopu, aby zadbać o siebie i zregenerować siły.

Decyzję o skorzystaniu z pakietu krótkoterminowego warto podjąć właśnie teraz, ponieważ Dom Opieki Józefina przygotował specjalną, zimową ofertę. Do końca lutego można skorzystać z 7 dni pobytu w Józefinie w cenie pakietu 5-dniowego, jak również z pobytów 14-dniowych oraz 21-dniowych z nielimitowanym dostępem do rehabilitacji. Nawet po krótkim pobycie, w trakcie którego senior będzie uczestniczył w terapii zajęciowej oraz przebywał w towarzystwie swoich rówieśników, można zauważyć poprawę nastroju oraz większą chęć do działania. Jest to również doskonała okazja do zawarcia nowych przyjaźni, których starszym osobom często brakuje. Tym bardziej, że uczestnictwo w zajęciach grupowych, takich jak arteterapia, muzykoterapia, biblioterapia czy warsztaty kulinarne skłania do wspólnego działania.To również propozycja dla samotnych seniorów, którzy mogą spędzić świąteczny lub zimowy czas w miłej atmosferze, w towarzystwie rówieśników, a równocześnie otrzymać niezbędne wsparcie w opiece od profesjonalnego personelu opiekuńczego, pielęgniarskiego i lekarza. W Domu Opieki Józefina Podopieczni mają szansę na poprawę ogólnej sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej i równowagi. Mogą skorzystać m.in. z gimnastyki ogólnousprawniającej, rehabilitacji po udarach mózgu, złamaniach kości, neurologicznej czy masażu leczniczego. W przypadku osób starszych po przebytych operacjach celem pobytu w Józefinie jest również odzyskanie samodzielności w czynnościach życiowych, aby senior mógł ponownie zamieszkać w swoim domu i radzić sobie bez pomocy z zewnątrz. Program rehabilitacji i dodatkowych aktywności prowadzony jest pod okiem wykwalifikowanych specjalistów i ma na celu utrzymanie lubpoprawę dotychczasowej sprawności seniorów oraz podniesienie komfortu i jakości życia codziennego.

Dom Opieki Józefina mieści się w Józefowie, na ulicy Sikorskiego 123. W celu zarezerwowania dogodnego terminu pobytu dla Bliskiej osoby, należy skontaktować się z Care Experts pod numerem 22 88 777 00.Więcej informacji na stronie: www.seniorzy.careexperts.pl/formy-opieki-jozefina.html

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »