Firma » System prawny

Rejestracja spółek w Warszawie

Rejestracja spółek w Warszawie
Zobacz więcej zdjęć »
Założenie własnej działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w stolicy Polski to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Prowadzenie spółki z o.o. posiada wiele zalet.
Minimalny kapitał zakładowy spółki wynosi jedynie 5.000 złotych, a wspólnicy posiadają ograniczoną odpowiedzialność za jej zobowiązania. Dodatkowo prowadząc spółkę w Warszawie istnieje większe prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu.

Rejestracja spółek w Warszawie może odbyć się w sposób tradycyjny w urzędzie lub w sposób uproszczony przez Internet. Niejeden przyszły przedsiębiorca decyduje się na założenie spółki online, ponieważ jest to znacznie korzystniejszy sposób rejestracji działalności w tej formie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zakładanie spółki z o.o. przez Internet odbywa się na specjalnej platformie internetowej udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Możliwość założenia spółki z o.o. w ten sposób istnieje od początku 2012 roku. Aby zarejestrować spółkę, pierwszym krokiem jest założenie konta na platformie. Co ważne - każda osoba podpisująca wniosek o rejestrację spółki (każdy wspólnik) musi posiadać indywidualne konto. Po założeniu konta na platformie należy wybrać wzory dokumentów oraz wprowadzić tam dane zakładanej spółki m.in. nazwę firmy, siedzibę spółki, adres korespondencyjny, wysokość kapitału zakładowego i liczbę wspólników. Obowiązkowe jest również wskazanie sądu rejonowego, gdzie później zostanie przesłany wniosek o rejestrację spółki. Dokumenty generowane są automatycznie. Umowa spółki nie jest tworzona w formie aktu notarialnego, stąd brak konieczności udziału notariusza w procesie rejestracji spółki. Wygenerowane dokumenty należy podpisać za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Osoby spoza Polski, które nie posiadają numeru PESEL dokumenty mogą podpisać jedynie kwalifikowanym podpisem elektronicznym

Po przesłaniu wniosku do wybranego wcześniej sądu rejonowego, spółka zostaje zarejestrowana w maksymalnie 24 godziny. Dzięki możliwości założenia działalności bez udziału notariusza, przedsiębiorca oszczędza znaczną sumę pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że zakładając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w ten sposób, kapitał zakładowy może być pokryty jedynie wkładami pieniężnymi. Nie ma możliwości pokrycia kapitału zakładowego aportem. Przedsiębiorca musi także pamiętać o konieczności dokonania płatności za wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz umieszczenie informacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, a także opłaceniu podatku od czynności cywilnoprawnych.

Rejestracja spółek w Warszawie to świetny sposób na rozpoczęcie prowadzenia biznesu. Założenie działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może sprawiać trudności, dlatego warto skorzystać z pomocy oferowanej przez inne podmioty, które pomagają na każdym etapie rejestracji spółki oraz w doborze odpowiednich do profilu działalności numerów PKD.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »